В столицях країн ЄС тривають переговори щодо подальшого вислання російських дипломатів на знак солідарності з Чеською Республікою, повідомляє Euobserver.
"Ми готові вжити заходів, також на рівні ЄС, за необхідності, і обговорення цього питання триває серед держав-членів", - сказав виданню представник ЄС.
Посольство ЄС у Москві допомагає координувати процес прийняття рішень, зазначає друге джерело в ЄС. "Сотні російських агентів акредитовані в ЄС як дипломати і діють також тут, у Брюсселі. Чи стануть лідери ЄС та європейська зовнішньополітична служба серйозними, проявлять характер і видворять принаймні пару з них?" – зазначив співрозмовник.
Країни Балтії та Словаччина загалом минулого тижня вислали сім росіян.
"Для нас питання солідарності з ЄС", - заявив у п'ятницю міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.
Очікується, що цього тижня Польща наслідуватиме їх, заявили дипломатичні джерела в ЄС.
Болгарія та Румунія можуть також можуть вислати дипломатів.
Водночас багато західноєвропейських держав загалом виявляли "неохоту" до рішучих дій, сказав дипломат ЄС.
В суботу, 17 квітня, Чехія оголосила, що висилає 18 російських дипломатів, яких вона впізнала, як шпигунів у справі, пов'язаній з величезним вибухом на складі боєприпасів в 2014 році у місті Врбетіце. Метою диверсантів міг бути зрив постачання зброї Україні. Під час події загинули двоє осіб.
У відповідь МЗС Росії оголосило "персонами нон грата" 20 співробітників посольства Чехії в країні.
22 квітня очільник МЗС Чехії Якуб Кулганек повідомив, що Чехія вишле майже всіх російських дипломатів і співробітників спецслужб під дипприкриттям.
Сенат (верхня палата парламенту - ред.) Чехії у четвер, 22 квітня, визнав вибухи в Врбетіце в 2014 році актом державного тероризму проти країни-члена Європейського Союзу. Відповідальність за вибухи парламентарі поклали на Росію і її спецслужби.