Україна зробить значний внесок у безпеку Альянсу — представники країн Балтії

Поділитися
Стримування Росії та забезпечення майбутнього України в Альянсі — найважливіші пріоритети.

Попередження Естонії, Литви та Латвії про приховану і зростаючу загрозу з боку Росії були занадто легко відкинуті в деяких столицях країн Альянсу. Представники цих країн переконані, що лише колективна оборона може гарантувати безпеку в Європі.

За останні 20 років Естонія, Литва та Латвія багато зробили для зміцнення власної безпеки й безпеки Альянсу. Усі три балтійські країни інвестують в оборону більше, ніж встановлений НАТО показник у 2% ВВП. Вони надали найбільшу підтримку Україні, порівняно їхніми розмірами, з усіх країн НАТО, пише The Telegraph.

Країни Балтії приймають британські, канадські, німецькі, американські та інші війська в рамках посиленої передової присутності НАТО, багатонаціональних сил швидкого реагування. НАТО стало сильнішим, але зросли й амбіції супротивників. Росія є найбільшою загрозою євроатлантичній безпеці, і тому не можна допустити, щоб вона виграла війну в Україні. 

"Лідери Альянсу на Вільнюському саміті минулого року чітко заявили, що майбутнє України — в НАТО. Ми хочемо, щоб це сталося якомога швидше, не лише заради захисту наших друзів від російської агресії, але й заради всіх країн євроатлантичного простору. Як загартований у боях союзник, Україна зробить вагомий внесок у нашу безпеку. Чіткий шлях до членства України має стати пріоритетом 75-го саміту Альянсу у Вашингтоні влітку цього року", — зазначили посол Естонії в Україні Вільяр Любі, посол Латвії Івіта Бурмістре та тимчасовий повірений у справах Литви Ліна Зігмантайте.

Представники трьох країн переконані, що НАТО має більше роботи й на інших фронтах. Російська військова економіка і загартовані в боях збройні сили можуть швидко розвернутись з півдня на захід. Стратегічний виклик обороні й стримуванню може виникнути вже за три роки або навіть менше.

"Навіть якщо ми зможемо стримати звичайний напад, ми зіткнемося з іншими загрозами. Ми вже стикаємося з асиметричними та гібридними атаками щодня", — додали представники Латвії, Литви та Естонії.

Політика стримування Росії — це не вибір, а необхідність. Настав час для Альянсу діяти на випередження, створюючи стратегічні дилеми для Росії.

Нагадаємо, що країни Балтії будують 1000 бетонних бункерів на кордонах із Росією, Білоруссю та російським ексклавом Калінінград. Тому якщо російська армія наступатиме на країни Балтії, їй доведеться перетинати прикордонну територію, заповнену мінами, колючим дротом і бетонними пірамідами. Про те, що готують для України на саміті НАТО у Вашингтоні читайте у статті Володимира Кравченка "На Вашингтонському саміті НАТО Україні готуються подати особливу "страву""

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі