Практично половина опитаних росіян (46%) вважає, що з телепередач "можна отримати багато корисної та об'єктивної інформації про події в світі", випливає з соцопитування "Левади-Центру".
При цьому, кожен п'ятий росіянин упевнений, що телебачення "дає в цілому повну і об'єктивну картину подій, що відбуваються". "Інша п'ята частина населення сумнівається в об'єктивності ТБ, вважаючи, що воно дає викривлене уявлення про світ (серед москвичів так думає кожен третій)", - йдеться в результатах дослідження.
Для 8% респондентів телебачення – лише інструмент маніпулювання свідомістю людей. На думку 55% опитаних, телебачення у першу чергу повинно інформувати глядача. Чверть росіян бачать в телепередачах просвітницьку функцію. Кожен десятий респондент вважає, що ТБ має розважати, а серед молодих людей у віці від 18 до 24 років так вважає практично кожен шостий опитаний.
Опитування проводилося з 7 по 10 серпня 2015 року за репрезентативною всеросійською вибіркою міського і сільського населення серед 1600 осіб у віці 18 років і старше в 134 населених пунктах 46 регіонів країни. Статистична похибка даних цих досліджень не перевищує 3,4%.
Як писав оглядач Bloomberg, рросійська пропаганда за кордоном зазнала поразки. Проаналізувавши всі відповіді, експерти зробили висновок, що майже скрізь люди погано ставляться до Росії. При цьому жителі Європи не люблять її більше, ніж американці. Крім того, у Москви мало друзів на Близькому Сході і в Південній Америці.
У березні 2015 року повідомлялося, що глави ЄС вирішили координовано боротися з російською пропагандою. Про необхідність протидії пропаганді говорила й глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні, та представила план.