"Зацікавленість працевлаштування в Польщі настільки велике в Україні, що ми змушені відкрити додаткове українське відділення. Тому що наше представництво в Києві вже не може впоратися. Багатьом українцям, які вже працюють в нас, доводиться часом чекати візу 4-5 місяців через наплив заявників", - сказала представник компанії і співавтор звіту Йоанна Пшемишлінська-Вуосек виданню Rzeczpospolita.
Дані міністерства праці Польщі також підтверджують наплив українців, охочих приїхати в країну на роботу. Якщо в 2013 році таких було 155 тисяч, то в 2014-му – 373 тисячі. Громадяни України шукають працевлаштування в сусідній країні з кількох причин. Перед усім вони тікають від війни і фінансової кризи.
"Для багатьох виїзд на роботу за кордон – це порятунок життя. В Україні про чоловіків, які не вступили до війська, ставляться не дуже добре. А багато з них не хочуть йти до армії, тому що це означає для них смерть або тяжке каліцтво", - пояснив Мирослав Беніцький з Інституту міжнародних досліджень.
До цього часу українці не розглядали Польщу як країну, в якій можна було б залишитися назавжди. Здебільшого вони приїжджали на сезонні роботи або оформляли польську візу, щоб потім шукати роботу у Німеччині чи Великобританії. Нині ж ситуація змінилася.
Згідно з даними компанії ОТТО, 76% українців, які працюють в Польщі, розглядають можливість залишитися в країні. А кожен десятий вже вирішив для себе, що хоче стати польським громадянином. 8% опитаних відповіли, що планують працювати в Польщі принаймні кілька років. 15% українців відповіли, що поїдуть додому після закінчення терміну дії візи.
Тим часом в Сеймі Польщі розповіли про кількість поляків на війні в Україні. Зокрема, на боці україської армії воює не більше десятка поляків. В цей же час, три чверті поляків вважають, що конфлікт в Україні загрожує їхній безпеці. У той же час, 67% бачать у подіях на сході України загрозу для всієї Європи, а 55% - для всього світу.