Корсунський розповів, як 100-мільйонний В'єтнам тримає COVID-19 під контролем

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Корсунський розповів, як 100-мільйонний В'єтнам тримає COVID-19 під контролем © perthnow.com.au
Країна живе фактично в умовах воєнного стану. Але мова не йде про репресивні дії уряду

З точки зору боротьби з коронавірусом заслуговує на увагу досвід В'єтнаму, впевнений Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії Сергій Корсунський. У статті він підкреслює, що на 96 мільйонів жителів там усього 1100 випадків та 35 смертей. Нових випадків зараження немає вже 46 днів.

Автор каже, що ніяких особливих секретів у В'єтнамі не винайшли - країна живе фактично в умовах воєнного стану, найжорстокішого контролю над кожним можливим випадком зараження і беззастережного застосування заходів ізоляції у разі виявлення інфекції.

"Однак не йдеться про реальні репресивні дії, просто всю державну пропаганду, гасла й формат діалогу між урядом і народом переведено на мову «боротьби з підступним ворогом». Пісні, телепрограми й радіопередачі формулюються в термінах необхідності об'єднати націю перед обличчям зовнішньої загрози. Громадян закликають «перемогти вірус, як ми раніше перемагали всіх наших ворогів», і згадують товариша Хо Ші Міна. Таку пропагандистську кампанію підтримало населення, яке охоче включилося в боротьбу. Результати викликають повагу не тільки в сусідів В'єтнаму, а й на розвиненому Заході, де такі заходи, скоріш за все, спричинили б протести", - пише Корсунський.

У публікаціях ЗМІ про досвід інших країн підкреслюється, що успіх в боротьбі з пандемією залежить не тільки та не стільки від заходів уряду, скільки від культурних традицій, почуття єдності нації, взаєморозуміння і витримки, пише посол. Особливо це стосується острівних держав на кшталт Тайваню та Нової Зеландії, які традиційно більш уразливі до епідемій, ніж країни на материку.

"Украй важливим залишається чинник налагодження конструктивного діалогу між владою і народом, а також між політичними силами й соціальними групами. Ніхто нікого не може ощасливити насильно, але кожен може зробити особистий внесок у власний порятунок, стабільність своєї сім'ї, кола друзів і знайомих, в остаточному результаті — всього суспільства", - резюмує Корсунський.

Детальніше про секрети успіхів стримування коронавірусу в Південно-Східній Азії читайте в статті Сергія Корсунського "Цікава вірусологія".

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі