На борту судна знаходяться 3500 тисячі осіб: 2500 пасажирів і 1000 членів екіпажу. Ввечері 3 лютого судно відправили на карантин, в усіх, хто знаходиться на борту Diamond Princess, лікарі взяли аналізи на коронавірус. Чекати на їхні результати пасажирам доведеться близько доби.
Відомо, що 80-річний громадянин Китаю прилетів до Японії 17 січня, за три дні він вирушив у круїз з порту Йокогами. 1 лютого турист зійшов на берег у Гонконзі, невдовзі у чоловіка діагностували "вуханьський вірус". Після цього на нездужання поскаржилися ще семеро пасажирів.
Станом на 4 лютого підтверджені 20 438 випадків захворювання у 31 провінції, муніципалітетах і автономних районах Китаю, померли 425 людей. Різке зростання кількості жертв коронавірусу розпочалося у п'ятницю, 31 січня – відтоді померли майже 100 хворих, перша смерть від коронавірусу зафіксована за межами Китаю.
За межами Китаю потенційно смертельний вірус діагностований у 120 людей. В Україні жодного випадку захворювання поки що не зафіксовано. Дві групи українських вчених працюють над розробкою тест-систем, що дозволять швидко виявляти збудника у слині людини.
Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавірусу 2019-nCoV "надзвичайною ситуацією в області суспільної охорони здоров'я, що має міжнародне значення". У ВООЗ побоюються, що вірус потрапить на територію країн зі слабкою системою охорони здоров'я.
Вперше цей коронавірус діагностували у грудні минулого року. Новий коронавірус став сьомим вірусом такого типу, якими може заразитися людина.
Влада КНР запровадила жорсткий карантин в Ухані та інших містах, де зафіксовано спалах захворювання. Вильоти туристичних груп з Китаю припинені.
Докладніше про коронавірус читайте в матеріалі Лідії Суржик "Академік Володимир Широбоков: "Мікроби не прощають легковажності".