Круїзний лайнер пришвартувався в порту Чівітавеккья (морський порт Риму – ред.), на борту судна знаходяться шість тисяч осіб.
"З корабля, крім лікарів, ніхто не сходить і ніхто не підіймається на борт... Ми сподіваємося, що незабаром зможемо зійти на берег", - розповіли журналістам пасажири лайнера.
Зараз подружжя ізольоване в окремій каюті лайнера, з ним працюють італійські медики. Вранці у них взяли аналізи. На нездужання (високу температуру, ускладнене дихання) скаржиться тільки жінка, у її чоловіка жодних симптомів респіраторної інфекції немає.
Відомо, що подружжя прилетіло до Мілану з Гонконгу 25 січня. З Мілана вони вирушили до Савони, де сіли на лайнер. Під час круїзу лайнер компанії Costa Smeralda встиг зайти в порти Марселя, Барселони, Пальма-де-Майорка.
Мер Чівітавекк'ї Ернесто Тедеско та капітан берегової охорони Лаціо Леоне стверджують, що ситуація на борту повністю контрольована, вжито всіх необхідних заходів із протидії розповсюдженню коронавіруса.
Зазначимо, станом на 29 січня кількість хворих на "вуханьський" вірус збільшилася на більш ніж 1500 осіб, жертвами коронавірусу стали понад 130 людей. Крім Китаю зростає кількість хворих на коронавірус і в інших країнах.
Всесвітня організація охорони здоров'я не стала оголошувати міжнародну надзвичайну ситуацію через 2019-nCoV. У ВООЗ наголосили, що поки що спалах захворювання є надзвичайною ситуацією лише для КНР.
Вперше цей коронавірус був діагностований у грудні минулого року. Новий коронавірус став сьомим вірусом такого типу, яким може заразитися людина.
Британські епідеміологи вважають, що число заражених може значно перевищувати офіційні дані. Вірус розповсюдився за межі Південно-Східної Азії, діставшись Європи, Сполучених Штатів, Канади та Саудівської Аравії.
Влада КНР ввела жорсткий карантин в Ухані й інших містах, де зафіксовано спалах захворювання. Вильоти туристичних груп з Китаю призупинено.
Докладніше про коронавірус читайте в матеріалі Лідії Суржик "Академік Володимир Широбоков: "Мікроби не прощають легковажності".