Конституційна рада Франції схвалила пенсійну реформу Макрона: реакція профспілок

Поділитися
Конституційна рада Франції схвалила пенсійну реформу Макрона: реакція профспілок © Le Figaro
Вже від вересня пенсійний вік поступово підвищуватиметься.

Конституційна рада Франції дев’ятьма голосами з 15 схвалила непопулярну реформу пенсійного законодавства, яка передбачає підвищення пенсійного віку з 62 до 64 років, повідомляє  Associated Press.

Рада, яка є аналогом українського Конституційного суду, скасувала деякі елементи нового закону, однак найбільш суперечлива його частина — поступове підвищення пенсійного віку — залишається чинною.

Офіс Макрона вже заявив, що прийме закон найближчими днями, аби впровадити його до кінця року. 

Вже від вересня першим пенсіонерам доведеться чекати на державну пенсію ще три місяці. До 2030 року пенсійний вік поступово досягне 64 років.

Окремим рішенням Конституційна рада відхилила прохання лівих законодавців дозволити референдум про закріплення 62 років в якості максимального офіційного віку виходу на пенсію. Наступного місяця рада винесе рішення щодо другого подібного запиту.

Ухвалене Радою рішення є значною перемогою президента Еммануеля Макрона на тлі масових протестів по всій країні, які супроводжувались сутичками з поліцією.

В день ухвалення рішення у Франції знову відбулися спонтанні демонстрації. Противники пенсійної реформи заблокували пункти в’їзду в деякі міста, зокрема Руан та Марсель, уповільнивши або повністю зупинивши рух. Не обійшлося і без традиційних вже підпалів сміттєвих баків та протистояння з правоохоронцями.

Аби зняти напругу, Макрон запросив профспілки на зустріч у вівторок, незалежно від того, яким буде рішення Конституційної ради. Втім профспілки відхилили запрошення, зазначивши, що президент відмовився від їхніх попередніх пропозицій про зустріч, і закликали до нових масових протестів 1 травня, у Міжнародний день прав трудящих.

Навіть із змінами новий пенсійний вік у Франції все одно буде нижчим за норму в Європі та багатьох інших розвинених економіках, де вік, у якому застосовуються повні пенсійні виплати, становить 65 років і дедалі більше наближається до 67 років.

Державні пенсії у Франції щедріші, ніж деінде. За даними Організації економічного співробітництва та розвитку, витрати країни на державні пенсії у 2018 році становили майже 14% ВВП.

На тлі ухвалення ініційованої ним непопулярної реформи, президент Франції Еммануель Макрон має рекордно низький рейтинг за останні чотири роки, з часів протестів "жовтих жилетів" на початку 2019 року.

Чим це загрожує французькому лідерові, і чому це важливо для України, читайте в статті Олега Шамшура "Гаряча весна Макрона: чому палає Франція".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі