У Франції продовжуються протести проти пенсійної реформи Макрона

Поділитися
У Франції продовжуються протести проти пенсійної реформи Макрона © CGT Confédération Générale du Travail / Facebook
Люди виступають проти підвищення пенсійного віку.

Французькі профспілки 11 лютого організували новий раунд протестів проти пенсійної реформи президента Еммануеля Макрона, прагнучи залучити більше людей на вулиці у вихідні, а не просити працівників страйкувати вчетверте менш ніж за місяць, пише The Wall Street Journal.

Понад мільйон людей вийшли на протест під час першого страйку, організованого минулого місяця, порушивши роботу шкіл, заводів та транспорту по всій країні. Проте цього тижня, за даними французької влади, кількість учасників знизилася до 757 тисяч осіб. Профспілкові лідери заявили, що рух сходить нанівець, бо робітники не можуть дозволити собі повторних страйків.

"Три дні страйків - це на три дні менше зарплати, - сказала Марі Буїсон, керівник відділу освітян у профспілці CGT. - Ми думаємо, що сьогодні люди можуть прийти зі своїми сім'ями та друзями, щоб висловити свій протест".

Влада очікує, що сотні тисяч людей вийдуть на марш по всій Франції. Уряд направив 10 000 поліцейських для підтримання порядку.

Три раунди протестів похитнули підтримку у французькій Національній асамблеї пенсійного плану Макрона, який передбачає підвищення пенсійного віку у Франції до 64 років з 62. Кілька законодавців з партії Макрона "Відродження" та її центристських союзників загрожують проголосувати проти пенсійного законопроєкту. Тим часом консервативна партія "Республіканці", як і раніше, розколота з приводу запропонованих заходів, причому деякі її члени вимагають більше винятків для підвищення пенсійного віку. Без їхньої підтримки у Макрона, який більше не має більшості в Національній асамблеї, не буде голосів для ухвалення пенсійної реформи - одного з основних пунктів його передвиборчої платформи, коли його переобрали у квітні.

Більшість французів виступають проти пенсійного плану Макрона, як свідчать опитування. Опитування Ifop, проведене цього тижня, показало, що 62% населення підтримують протести.

Франція має одну з найдорожчих пенсійних систем у Європі, яка коштує державі приблизно 15% річного валового внутрішнього продукту. Вона також має один із найнижчих рівнів бідності серед людей похилого віку: 4,4% людей старше 65 років знаходяться за порогом бідності, встановленим Організацією економічного співробітництва та розвитку, клубом багатих і економік, що розвиваються. Цей показник становить 9% у Німеччині та 23% у США.

Коли Макрон запропонував переглянути пенсійну систему Франції у 2019 році, профспілки почали найтриваліший транспортний страйк в історії Франції, внаслідок якого більша частина країни зупинилася. Але  через понад 45 днів транспортники повернулися до роботи, не маючи можливості дозволити собі тривалої відсутності зарплати. Макрон, чия партія на той час контролювала Національну асамблею, здавалося, здобув перемогу в своїй війні на виснаження з французькими профспілками. Але потім вибухнула пандемія Ковід-19, і Макрон припинив свої плани щодо перегляду пенсійного законодавства.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі