Конкуренція США та Китаю переходить у сферу «зеленої енергетики» — FT

Поділитися
Конкуренція США та Китаю переходить у сферу «зеленої енергетики» — FT © Pixabay
Китай і США погодилися співпрацювати у боротьбі зі зміною клімату, попри напруженість у відносинах.

Державний секретар США Ентоні Блінкен назвав інвестиції у відновлювану енергію важливим аспектом суперництва Америки з Китаєм напередодні кліматичного саміту Білого дому, де лідери Вашингтона сподіваються встановити глобальні цілі для боротьби з проблемою зміни клімату, пише Financial Times.

Найвищий американський дипломат попередив, що Америка «відстає» у темпах розвитку «зеленої економіки», зазначивши, що Китай володіє майже третиною патентів на відновлювану енергію у світі і є найбільшим виробником і експортером сонячних панелей, вітряних турбін, батарей та електромобілів.

«Важко уявити, щоб Сполучені Штати виграли довгострокову стратегічну конкуренцію з Китаєм, якщо ми не можемо очолити революцію у відновлюваній енергетиці», - сказав він.

У коментарях було підкреслено ставки двох найбільших економік світу в реакції на кліматичну кризу. Президент Китаю Сі Цзіньпін заявив, що країна досягне нульових викидів вуглецю до 2060 року, оскільки Пекін змагається за роль лідера в реалізації глобальних кліматичних цілей.

Адміністрація президента США Джо Байдена заявила, що прагне «знову вступити в боротьбу з кліматичною кризою» з метою досягнення нульових викидів до 2050 року, адже адміністрація колишнього американського лідера Дональда Трампа здебільшого ігнорувала проблему зміни клімату та вийшла з Паризької кліматичної угоди.

Блінкен вважає, що якщо США не збільшать інвестиції в чисту енергетику – «Америка втратить шанс сформувати глобальне екологічне майбутнє».

Президент Джо Байден, який повернув США назад до Паризької угоди в перший день свого перебування на посаді, готується прийняти 40 світових лідерів на віртуальному кліматичному саміті в четвер і п'ятницю для обговорення цілей щодо досягнення кліматичної нейтральності напередодні конференції ООН COP26 у листопаді.

Відповідальний США з питань боротьби зі зміною клімату Джон Керрі домовився з Китаєм про співпрацю у сфері стримування кліматичної кризи, попри зростання напруженості між державами, адже США і Китай ведуть суперечки щодо низки інших геополітичних питань.

«Фінансові стимули відіграватимуть вирішальну роль у подоланні кліматичної кризи в країні та за кордоном, а також у забезпеченні можливостей для трансформації економіки», - сказала міністр фінансів США Джанет Йеллен.

Блінкен також закликав інші країни вжити рішучих заходів, адже за його словами, без спільних глобальних зусиль світ «програє боротьбу зі зміною клімату».

США та Китай обіцяють спільно боротися з проблемою зміни клімату, попри зростання напруженості між двома державами. Це збільшує шанси на досягнення глобальної угоди щодо зменшення кількості шкідливих викидів на кліматичному саміті ООН цього літа.

Відповідальний адміністрації США з питань боротьби зі зміною клімату Джон Керрі та його китайський колега Се Чженхуа пообіцяли співпрацювати «для подолання кліматичної кризи», зобов'язуючись виконувати «конкретні кроки в 2020-х роках», спрямовані на скорочення рівня шкідливих викидів відповідно до цілей Паризької кліматичної угоди 2015 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі