Конгрес США має намір цього тижня виділити Україні $10 млрд допомоги – Пелосі

Поділитися
Конгрес США має намір цього тижня виділити Україні $10 млрд допомоги – Пелосі
Також обговорюється заборона імпорту російської нафти до США та інших країн.

Спікер Палати представників США Ненсі Пелосі повідомила, що конгресмени вивчають законопроєкти про заборону імпорту російської сирої нафти та надання Україні 10 млрд доларів допомоги у зв'язку з нападом Росії.

«Адміністрація президента Джо Байдена попросила 10 мільярдів доларів гуманітарної, військової та економічної допомоги для України. Конгрес має намір цього тижня ухвалити екстрене фінансування в межах нашого законодавства про комплексне державне фінансування» , - повідомила Пелосі.

Водночас Вашингтон продовжує консультації із союзниками щодо заборони імпорту нафти, повідомив держсекретар США Ентоні Блінкен.

«Зараз ми активно ведемо переговори з нашими європейськими партнерами про заборону імпорту російської нафти до наших країн і, звичайно ж, про збереження стабільного світового постачання нафти», - цитує держсекретаря агентство Reuters.

Джерело, знайоме з перебігом переговорів, повідомило, що упродовж 24 годин Європа стала більш відкритою для введення заборони на імпорт російських енергоносіїв.

Відмовитися від російської нафти могла б і Японія, для якої Росія – на п'ятому місці серед країн-постачальників нафти, пише Kyodo News. В уряді Японії дискусії із Вашингтоном не коментують.

3 березня група сенаторів представила законопроєкт про заборону імпорту російської нафти. На думку Пелосі, проєкт закону ще більше ізолює Росію від світової економіки.

«Наш законопроєкт заборонить імпорт російської нафти та енергетичних продуктів у США, скасує нормальні торговельні відносини з Росією та Білоруссю та стане першим кроком до відмови Росії у доступі СОТ. Ми також уповноважимо виконавчу владу підвищувати тарифи на статті російського імпорту», - зазначає речниця.

Білий дім обговорює заборону імпорту російської сирої нафти у США через війну РФ проти України. Проводяться консультації з представниками нафтогазової галузі щодо впливу такого кроку на американських споживачів та глобальні поставки.

Президент Байден також допустив запровадження ембарго на російську нафту. «Все можливо», - зазначив він, виступаючи перед журналістами 2 березня.

Докладніше про ціну агресії читайте у статті Юлії Самаєвої «Російський економічний корабель – зведення з економічного фронту» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі