Адвокат, який представляє інтереси Лева Парнаса, співробітника особистого адвоката Трампа Руді Джуліані, заявив ЗМІ, що в 2018 році Нунес зустрівся у Відні з колишнім генпрокурором України Віктором Шокіним.
Ця заява викликала суперечливу реакцію, оскільки Нунес не повідомляв про жодні такі зустрічах, виступаючи в якості ведучого республіканця в комітеті під час слухань у справі про імпічмент.
Коли в неділю вранці Нунес виступав у програмі Fox News, йому задали пряме запитання, чи зустрічався він із Шокіним. У відповідь конгресмен сказав, що хотів би відповісти на питання, але не може зробити це зараз.
Нунес неодноразово виступав із засудженням процесу розслідування щодо імпічменту, в центрі якого знаходиться питання про те, чи чинив Трамп неправомірний тиск на Україну з метою спонукати її розпочати низку розслідувань, одне з яких могло дискредитувати Байдена, головного претендента на президентську номінацію від Демократичної партії.
За словами демократів, якщо заява Парнаса достовірна, то на Нунеса, можливо, чекає розслідування, присвячене можливому порушенню ним етичних норм. Парнас, проти якого висунуті звинувачення, що стосуються його фінансових вкладень, що носили політичний характер, прагне отримати імунітет, щоб дати свідчення в Комітеті Палати представників з розвідки.
Раніше, колишній співробітник українського посольства у Вашингтоні Андрій Теліженко, що просував теорію про втручання чиновників з України в американські вибори 2016 року, як розповів зустрічався з членом Палати представників республіканець Девіном Нунесом.
"Конгресмен Нунес дуже цікавим і сприятливим чином вплинув на мене, будучи дуже позитивним і впливовим політиком, який любить Америку і цікавиться Україною і розвитком подій в боротьбі з Росією, - розповів Теліженко. Як зазначив дипломат, вони говорили про те, як боротися з російською агресією в Україні та російською пропагандою.
21 листопада, глава юридичного комітету Сенату США Лінсді Грэм забажав від держсекретаря Майка Помпео документи щодо розмов Петра Порошенка і Джо Байдена, що стосуються звільнення Віктора Шокіна з посади генпрокурора.
За словами сенатора, 11, 18 і 19 лютого 2016 року Байден мав серію телефонних розмов з Президентом України Петром Порошенком, в яких порушувалося питання "звільнення генерального прокурора Шокіна за нібито корупцію". Ще одна телефонна розмова між ними відбулася 22 березня 2016 року, рівно за тиждень до того, як Шокін був звільнений з посади, пише сенатор.
Раніше повідомлялося, що ГПУ переглядає справи, які стосуються нафтогазової компанії Burisma, серед них може бути епізод із сином колишнього віце-президента США Джо Байдена Гантером.
Як інформувало DT.UA, оточення Трампа давно цікавлять напрацювання Генпрокуратури у справі Burisma, в наглядову раду якої входив Гантер Байден. Власник Burisma Микола Злочевський обіймав посаду міністра екології в уряді Миколи Азарова з липня 2010 року по квітень 2012 року. Наприкінці 2014 року Злочевський залишив Україну, згодом його оголосили в розшук.