Палата представників Конгресу США, більшість якої становить опозиційна Республіканська партія, у вівторок проголосувала проти планів адміністрації 3 закрити спецв'язниці для терористів на військовій базі Гуантанамо на Кубі. Чергову обіцянку закрити спецв'язниці президент США дав не більше двох тижнів тому.
Більшістю голосів конгресмени відхилили поправку до законопроекту про витрати на будівництво військових об'єктів на 2014 рік, яка передбачає виділення коштів на переведення ув'язнених з Гуантанамо в інші американські в'язниці.
Законопроект підготовлений Джеймсом Мораном, і на його підтримку було віддано всього 169 голосів, тоді як проти проголосували 279 конгресменів.
Окрім того, один із провідних конгресменів-республіканців, голова комітету палати представників із збройних сил Говард Маккеон вніс на розгляд Конгресу законопроект про оборонні витрати на 2014 фінансовий рік, один з пунктів якого повертає скасовану президентом заборону на переведення ув'язнених з Гуантанамо у треті країни, такі як Ємен, без надання певних гарантій Конгресу.
Республіканці побоюються, що, опинившись у себе на батьківщині, іноземні бойовики, багато з яких пов'язані з "Аль-Каїдою", просто-напросто будуть відпущені на свободу. Окрім того, вони вказують на те, що адміністрація Обами досі так і не пояснила, де у разі закриття Гуантанамо будуть перебувати бойовики, захоплені в майбутньому.
Повернення заборони на переведення в'язнів Гуантанамо унеможливлює реалізацію головної частини плану Обами щодо поетапного закриття в'язниці. Більше того, проект закону Маккеона передбачає замість закриття об'єкта виділення 247,4 млн доларів на його реконструкцію. Раніше військові скаржилися на те, що тимчасові споруди в'язниці, побудовані більше 10 років тому, знаходяться в аварійному стані. Законопроект передбачає заміну будівель на постійні.
Комітет у справах збройних сил палати представників планує провести голосування щодо законопроекту цього тижня. Близько двох тижнів тому Обама заявив, що має намір закрити в'язницю на військовій базі на Кубі, бо вважає її дорогою і неефективною.
В даний час у Гуантанамо містяться 166 ув'язнених, багато з них утримуються там більше 10 років без пред'явлення звинувачення. Близько 100 осіб оголосили голодування, і їх годують силоміць. !zn
Читайте також:
Обама оголосив про завершення "глобальної війни з тероризмом
Обама зробив перший крок до закриття Гуантанамо - дозволив переводити ув'язнених в Ємен
Лавина політичних скандалів перевела адміністрацію Обами у "режим виживання"