100 днів голодування в Гуантанамо: поки в'язням вводять їжу через ніс, Обаму переконують закрити в'язницю

Поділитися
100 днів голодування в Гуантанамо: поки в'язням вводять їжу через ніс, Обаму переконують закрити в'язницю Закриття скандально відомої в'язниці на Кубі було однією з передвиборних обіцянок Обами © The Independent
Ув'язнені Гуантанамо голодують вже 100 днів, деякі з них вже на грані смерті. У зв'язку з цим влада США була змушена повернутися до питання про закриття скандальної в'язниці.

Масове голодування Гуантанамо, в якому беруть участь більшість ув'язнених, триває вже 100-й день. На тлі зростаючого міжнародного тиску адміністрація президента США Барака Обами заявила, що відновлює зусилля щодо закриття в'язниці.

У голодуванні, яке почали в лютому 14 людей, обурених конфіскацією їх особистих речей та перевіркою примірників Корану на предмет можливого приховування в них заборонених предметів, офіційно беруть участь 100 з 166 в'язнів.

Деякі з них, за даними правозахисників, знаходяться при смерті, пише "КоммерсантЪ".
За словами адвокатів, реальне число голодуючих може бути набагато більшим. При цьому керівництво в'язниці намагається вирішити проблему силовими методами.

Телекомпанія Al Jazeera оприлюднила внутрішню інструкцію з примусового годування учасників голодування: ув'язнених прив'язують до стільців, одягають на обличчя спеціальні маски і вводять через ніс у шлунок 61-сантиметрові трубки.

Принизливої і болючої процедури зазнали, щонайменше, 30 осіб.

У верховному комісаріаті ООН з прав людини такі методи назвали "нелюдськими". Ситуацію засудило не тільки світове співтовариство - багато впливових американці також виступають за закриття в'язниці. Серед тих, хто наполягає на цьому, - колишній прокурор Гуантанамо Морріс Девіс. Під відповідною петицією вже стоять майже 205 тисяч підписів.

"Я колишній охоронець Гуантанамо і бачив усі жахи своїми очима. В'язниця повинна бути закрита негайно", - написав у коментарях до петиції користувач Брендон Нілі.

Список звинувачень на адресу керівництва Гуантанамо нещодавно поповнили і адвокати.

Представник інтересів декількох ув'язнених Кліфф Сміт написав листа голові британського МЗС Вільяму Хейгу, попросивши його посприяти скасуванню практики "ретельних оглядів" ув'язнених перед зустріччю з адвокатами. За словами пана Сміта, по суті, арештанти піддаються сексуальному насильству з боку охоронців.

Представники адміністрації Гуантанамо доводять, що процедура "необхідна для виявлення заборонених предметів, які можуть бути заховані в порожнині тазу".

Нагадаємо, тюрма на базі Гуантанамо (Куба) була створена в 2002 році для утримання під вартою заарештованих в Афганістані членів "Аль-Каїди" і талібів. Барак Обама підписав указ про її закриття в січні 2009 року, проте Конгрес заблокував це рішення. Сьогодні у в'язниці утримуються 166 людей, причому багатьом з них досі не пред'явлено жодних обвинувачень. На утримання спецв'язниці Пентагон щорічно витрачає приблизно 150 млн доларів.

В кінці квітня на прес-конференції Барак Обама вкотре пообіцяв закрити в'язницю. "Вона не потрібна. Це дорого, неефективно і шкодить іміджу на міжнародній арені", - пояснив президент.

Водночас Пентагон запросив ще 200 млн доларів на ремонт в'язниці. І це викликає сумніви в тому, наскільки правдива заява Білого дому про те, що центр попереднього ув'язнення в Гуантанамо планується закрити.

Разом з тим, як повідомив міністр юстиції США Ерік Холдер, Білий дім приступив до активного пошуку кандидатур на посаду спецпредставника Білого дому з в'язниці в Гуантанамо, який повинен зайнятися питанням про закриття скандально відомої в'язниці. !zn

Читайте також:

Лавина політичних скандалів перевела адміністрацію Обами у "режим виживання"

Human Rights Watch звинуватила США в лицемірстві, а Росію - у рекордному авторитаризмі

Останній штат США офіційно заборонив рабство

Теракт в Болгарії влаштував колишній в'язень Гуантанамо (відео)

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі