Комуністи в Росії стали ревними християнами заради популярності – Newsweek

Поділитися
Комуністи в Росії стали ревними християнами заради популярності – Newsweek Зюганов порівнював Леніна з Ісусом Христом, а СРСР - з "Царством Божим". Ілюстрація
Зюганов називає СРСР спробою збудувати "Царство Боже" на Землі, забувши про вбивство 200 тисяч священиків.

Що спільного між засновником СРСР атеїстом Володимиром Леніним і Ісусом Христом? Більшість скажуть, що нічого. Але так не вважає лідер російських сучасних комуністів 3. За його словами, обоє намагалися "врятувати людство" закликами до "любові, дружби і братерства".

Про це сьогодні пише Newsweek, зауважуючи, як раптом російські комуністи перетворилися з атеїстів на ревних православних християн. Виступаючи перед натовпом з червоними прапорами на 145 день народження Леніна, Зюганов заявив, що СРСР був спробою створити "Царство Боже на Землі".

"Якби Ленін почув цю промову, він би перекинувся в своїй скляній труні у мавзолеї посеред Червоної площі, де його забальзамоване тіло лежить вже 91 рік. Зрештою, близько 200 тисяч священиків були вбиті під час перших двох десятиліть існування Радянського Союзу. Про це йдеться у звіті Кремля за 1995 рік. Крім того, мільйони християн були засуджені за своє віросповідання", - нагадує оглядач.

Він також нагадує слова Леніна: "Чим більше представників реакційного духовенства ми розстріляємо, тим краще". Тисячі церков були знищені в часи комуністичної влади. А ті, які не були зруйновані, стали складами, гаражами і музеями атеїзму". Попри те, що християнство було частково дозволене диктатором Йосипом Сталіним, віряни страждали від дискримінації до середини 80-х років. В одному радянському шкільному підручнику за 1950 рік було написано, що християнство – це "збочене відображення світу".

Тож коментарі Зюганова щодо "схожості" між Леніним і Ісусом Христом викликали неоднозначну реакцію в Росії, оскільки критики комунізму нагадали про християнські жертви. Сьогодні КПРФ друга найбільша партія в країні після "Единой России" Володимира Путіна. Вона досі використовує "серп і молот" в якості свого символу, а також прославляє жорстокі режими Леніна і Сталіна.

"То коли ви брехали: в радянські часи чи зараз?" - запитав у Зюганова слухач радіо "Эхо Москвы", коли він у студії давав інтерв'ю.

У відповідь лідер російських комуністів, який був пропагандистом в часи СРСР, назвав радіостанцію "ганьбою" для Росії. Також критики підозрюють, що Зюганов намагається схилити на свій бік православних виборців. Він досвідчений політик і розуміє, що релігія нині займає важливу роль у суспільстві. А Володимир Путін здобув популярність завдяки пропаганді, однією з тез якої був "духовний занепад" Заходу і нібито протилежна ситуація в Росії. Експерти кажуть, що російські комуністи не мають намірів протистояти режиму Путіна. Але вони хочуть зміцнити свої позиції в парламенті, оскільки відіграють роль офіційної "опозиції".

"Зюганов намагається створити образ "м'якшої версії Леніна". Але він ігнорує незаконні і радикальні антихристиянські дії влади СРСР", - сказав диякон Андрій Кураєв.

Видання зауважує, що спроби поєднати християнську і радянську спадщину поширені в Росії. В мережі чимало відео, на яких православні священики співають пісню часів СРСР під час літургії. Трапляються і випадки, коли релігійні ікони ставлять поряд з портретами Сталіна за зборах православних радикалів. Також нещодавно завершилося будівництво церкви на меморіалі, де поховані сотні солдатів, які загинули під час оборони Сталінграда в часи Другої світової війни.

В цей же час, у РПЦ також намагаються виправдати СРСР і жорстокий комуністичний режим.

"В радянській системі не було місце для Бога, але християнські цінності були набагато більше очевидним за комуністичної влади, ніж на Заході, де матеріальні цінності завжди були важливішими, ніж духовні", - сказав прес-секретар РПЦ Всеволод Чаплін.

При цьому він додав, що Сталін "неоднозначна особистість", і його можна пригадувати як з позитивного, так і з негативного боку.

Видання зауважує, що попри вороже ставлення влади СРСР до релігії, комуністи перейняли деякі християнські символі і замаскували їх під свою ідеологію. Замість християнської Святої трійці "вони створили свою: Маркса, Енгельса і Леніна". В багатьох церквах релігійні ікони замінили їхніми портретами.

А рішення забальзамувати тіло Леніна після його смерті нагадує зберігання мощів святих. Люди ходять в мавзолей дивитися на більшовицького "вождя", як прочани. А Зюганов якось назвав тіло Леніна "святинею".

"Я б хотів, щоб російське православне християнство сьогодні допомогло переосмислити нашу радянську спадщину. Але навряд чи це відбудеться. І тому я тримаю дистанцію від радянських символів. Для мене комунізм – це сатанинська релігія", - сказав російський журналіст Андрій Золотов.

Раніше Gazeta Wyborcza писала, що в Росії православна цензура перемогла мистецтво. Оскільки саме через скарги священиків РПЦ в Новосибірську покарали поставновників опери Ріхарда Вагнера "Тангейзер". І це не перший випадок в Росії, коли діячі мистецтва зазнавали утисків з боку влади через свою діяльність. Зокрема, російський фільм "Левіафан" не показували в кінотеатрах і вимагали перемонтувати його. У фільмі також є персонаж-священник, який допомагає владі і бізнесменам відібрати в головного героя його власність. Актора, який грав священика у "Левіафані", звільнили з театру.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі