Як повідомляє Reuters, всього було куплено 5 тисяч продуктів американської компанії на суму близько мільйона доларів. Всі закупки були проведені через посередників, щоб американська сторона не змогла виявити покупців з санкційного списку.
Видання повідомляє, що серед покупців програм Microsoft - російський оборонний концерн "Алмаз-Антей", який розробляє ракетні комплекси "Бук" і "Главгосэкспертизва России", яка бере участь в роботі над побудовою Керченського мосту між РФ і окупованим українським Кримом.
"Якщо сьогодні вимкнути всі програмні продукти Microsoft в Криму, 90% економіки Криму зупиниться", - сказав виданню один з посередників у закупці американських програм.
У Microsoft запевнили Reuters, що строго дотримуються всіх торговельних правил і санкцій. А ситуація з продажем продукції російським компаніям з санкційного списку наразі вивчається.
Раніше повідомлялося, що Росія купила і відправила в Крим турбіни Siemens всупереч санкціям Заходу. Після цього навколо німецької компанії розгорівся скандал, а ЄС посилив санкції проти РФ.
Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що турбіни, які встановлюють для теплоелектростанцій на території Криму, вироблені в РФ.
Німецький концерн Siemens ще в березні повідомив, що поставив російському ВАТ "ВО "Технопромекспорт" чотири газові турбіни, майданчиком для яких, згідно з контрактом, повинна стати нова ТЕС на Тамані. Дане обладнання, як писало DT.UA, може бути в обхід санкцій використане Росією для будівництва нової ТЕС у окупованому Криму.
Детальніше про механізм з постачання в Крим європейського енергетичного обладнання в обхід санкцій читайте в статті Ігоря Маскалевича "Турбіни для Крымнаша".