Індійські і китайські воєначальники зустрілися у черговій спробі покласти край більш ніж дворічному протистоянню між десятками тисяч їхніх солдатів уздовж спірного кордону, що призвело до кривавих зіткнень у 2020 році, йдеться у заяві Міністерства оборони Індії у четвер. Про це повідомляє АР NEWS.
17-й раунд переговорів відбувся у вівторок у прикордонному пункті Чушул-Молдо на китайській стороні, йдеться у заяві. У ньому не повідомляється, чи було досягнуто прориву для виходу з глухого кута. Китайська сторона також не дала негайних коментарів.
Зустріч воєначальників відбулася через два тижні після чергового зіткнення між індійськими і китайськими солдатами в східному індійському штаті Аруначал-Прадеш, в результаті якого з обох боків було поранено кілька людей.
Міністр оборони Індії Раджнат Сінгх повідомив парламенту, що ніхто з індійських солдатів серйозно не постраждав, а війська обох сторін незабаром після цього вивели з цього району.
Індія стверджує, що Китай займає 38 000 квадратних кілометрів її території на плато Аксай-Чін, яке вважає частиною Ладакха, де і відбувається нинішнє протистояння. Обидві країни розмістили вздовж фактичного кордону десятки тисяч солдатів, підтримуваних артилерією, танками та винищувачами.
Лінія фактичного контролю поділяє китайські та індійські території від Ладакха на заході до індійського східного штату Аруначал-Прадеш, який Китай претендує повністю. Індія та Китай вели смертельну війну за цей кордон у 1962 році.
З моменту початку протистояння у 2020 році Китай збудував десятки капітальних споруд, захищених від негоди, вздовж лінії фактичного контролю у східному Ладакху, щоб їхні війська могли залишатися там узимку. Індійські ЗМІ також повідомляють про нові вертолітні майданчики, розширені злітно-посадкові смуги, нові казарми, нові майданчики для ракет класу "земля-повітря" і місця розташування радарів.
13 грудня індійські та китайські війська знову зіткнулися на спірному гімалайському кордоні, що стало першим відомим інцидентом між двома азіатськими ядерними державами майже за два роки. Як зброю застосовувалися палиці та каміння. Військові обох сторін зазнали незначних поранень.