Колишнього міністра оборони Грузії посадили на п'ять років за штурм парламенту

Поділитися
Колишнього міністра оборони Грузії посадили на п'ять років за штурм парламенту Іраклія Окруашвілі визнали винним за участь у заворушеннях © Википедия
Його звинувачують в організації групового насильства.

Тбіліський міський суд визнав ексміністра оборони Грузії Іраклія Окруашвілі винним в участі в безладах на акції протесту в Тбілісі 20-21 червня 2019 року. Колишнього чиновника засудили до п'яти років позбавлення волі, пише портал "Новини-Грузия".

Окруашвілі, лідера партії "Победившая Грузия", затримали через чотири дні після протестів у Тбілісі. За рішенням суду його взяли під варту на час слідства і судових розглядів.

Ексміністру було пред'явлено звинувачення в організації, керівництві та участі в насильницьких діях під час штурму парламенту Грузії 20-21 червня". Однак потім суд виправдав його в частині організації.

"Звільнення Окруашвілі або зміну йому запобіжного заходу були одним з питань угоди між владою та опозицією, які 8 березня заявили про досягнення домовленостей щодо проведення виборів парламенту у 2020 році", - йдеться в повідомленні.

Події в Тбілісі почалися увечері 20 червня 2019 року. Тоді опозицію і громадськість обурило, що російський депутат-комуніст Сергій Гаврилов під час відвідування парламенту сів у крісло його голови та почав виступ російською мовою.

На акцію протесту до будівлі парламенту вийшли кілька тисяч людей. Поліція почала розгін після спроби частини демонстрантів прорватися на подвір'я парламенту: застосовували сльозогінний газ, гумові кулі і водомети. В ту ніч у лікарні з травмами були доставлені 240 людей, постраждали понад 30 журналістів.

Після сутичок поліція розпочала слідство за двома напрямками. Один з них - "перевищення поліцією службових повноважень", інший - "організація групового насильства, керівництво нею або участь у ньому" і "заколот з метою насильницької зміни конституційного ладу, повалення, або захоплення державної влади Грузії, що спричинило тяжкі наслідки".

По другій справі проходять 19 осіб. За участь у заворушеннях і застосування сили проти поліції до кримінальної відповідальності було притягнуто 17 фігурантів. При цьому не був затриманий жоден поліцейський, який брав участь у розгоні акції протесту.

Вже в липні генпрокуратура Грузії перекваліфікувала справу про спробу штурму у справу про спробу перевороту. Прем'єр-міністр Грузії Мамука Бахтадзе вважає, що через заворушення в Грузії повинен понести покарання третій президент Грузії Міхеїл Саакашвілі і його політична сила - партія Єдиний національний рух.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі