"Те, що сталося, не було вибором МВС або його керівника. Це їхній обов'язок - захищати Конституцію, порядок в країні і демократичні інститути", - заявив сьогодні, 27 червня, на брифінгу прем'єр-міністр Мамука Бахтадзе. Треба сказати, у Грузії тривають протести з вимогою відставки голови МВС, однак уряд робить вигляд, що не чує цих вимог протестувальників.
Цікаво, що прем'єр переклав відповідальність на відсутнього в Грузії Саакашвілі, зовсім не помітивши, що тим самим підкреслив його значимість як політика в Грузії.
"Відповідальність за ці результати лежить на засудженому Саакашвілі і його агресивній групі, які спробували використовувати щирий протест наших громадян і завдали удару по нашій Конституції. Це абсолютно неприйнятно", - сказав Мамука Бахтадзе.
Ці слова тим більше цікаві, що протести в Тбілісі почалися увечері 20 червня під час засідання Міжпарламентської асамблеї православ'я, коли в будівлі грузинського парламенту депутат Держдуми РФ Сергій Гаврилов зайняв крісло спікера і почав виступ російською мовою. Член КПРФ Гаврилов публічно підтримує "уряду" Абхазії і Південної Осетії – окупованих Росією територій Грузії.
У Грузії тривають масові акції, поштовхом до якої стала поведінка російського депутата в парламенті країни. На площі перед будівлею парламенту Грузії в неділю ввечері, 23 червня, зібралися кілька тисяч осіб з вимогою відставки міністра внутрішніх справ Георгія Гахарии та зміни виборчої системи.
Раніше гендиректор опозиційного телеканалу Rustavi 2 Ніка Гварамія заявив, що за інформацією, якою він володіє, МВС запланувало штурм телекомпанії, яка активно висвітлює протести в Тбілісі.
У відповідь на це лідер парламентської більшості Арчіл Талаквадзе звинуватив Гварамію в "штучному нагнітанні ситуації" заради продовження масових протестів.
Протести в Тбілісі почалися увечері 20 червня під час засідання Міжпарламентської асамблеї православ'я в будівлі грузинського парламенту. Депутат Держдуми РФ Сергій Гаврилов зайняв крісло спікера і почав виступ російською мовою. Член КПРФ Гаврилов публічно підтримує "уряди" Абхазії і Південної Осетії – окупованих Росією територій Грузії.
Опозиційні депутати заблокували проведення засідання, а біля будівлі парламенту стали збиратися обурені громадяни.
Під час зіткнень поліція застосувала спецзасоби: гумові кулі, сльозогінний газ і водомети. Протестувальники кидали в поліцейських пляшки і відбирали щити. До ранку поліція закінчила розгін акції протесту. Постраждали не менше 240 людей.
Однак увечері біля будівлі парламенту знову зібралися люди на мирну безстрокову акцію протесту.
На тлі протестів у відставку подав спікер парламенту Іраклій Кобахідзе.
Лідери опозиції висунули три вимоги до влади: відставка голови МВС Георгія Гахарії, звільнення всіх затриманих учасників протестів і початок консультацій про дострокові вибори парламенту.