Про це пише оглядач німецького видання Der Spiegel Бернхард Занд. Він зауважує, що протести в Гонконгу стали найбільшим протестом з часів подій на площі Тяньаньмень 25 років тому. Однак тоді Китай був значно слабшим і економічно менш значним на світовій мапі. За останню чверть століття Пекін серйозно посилив свій вплив, розвинувши економіку.
Та в питанні внутрішньої безпеки "він лишився гігантом на глиняних ніжках". Автор зауважує, що Пекін відреагував на протести в Гонкозі цензурою і блокуванням соціальних мереж, щоб не повторилися події в Єгипті чи українська революція.
Але в цей же час, влада Китаю не має інструментів для зняття напруги в Гонконзі. Пекін не веде переговори з лідерами протесту, не намагається владнати ситуацію. Натомість він відправляє поліцейських зі сльозогінним газом і гумовими кийками.
"На материковій частині Китаю комуністична партія може накласти жорстку цензуру на пресу і заарештувати демонстрантів. Але в Гонконгу цей рецепт не спрацює, принаймні без істотної шкоди для Китаю, оскільки це місто – один із найважливіших центрів країни зі світовим ім'ям і репутацією", - йдеться в статті.
На думку автора, Китай у питанні внутрішньої безпеки поводиться так, як і 25 років тому. І в цьому його слабкість.
"Демонстранти в Гонконзі на минулих вихідних відчули, що можуть похитнути цього гіганта", - йдеться в статті.
Автор нагадує, що на початку жовтня прем'єр Держради КНР Лі Кецян приїдуть в Берлін для обговорення розвитку Китаю.
"Світові потрібен стабільний Китай. Але стабільність вимагає компромісу. І це слово європейські лідери повинні донести до своїх китайських колег", - йдеться в статті.
Нагадаємо, що вже кілька днів Гонконг охоплений заворушеннями: заарештовані десятки демонстрантів, поліція застосовує газ. Державні ЗМІ КНР назвали демонстрантів в Гонконгу "приреченими радикалами".