Північна Корея в середу, 2 листопада, запустила щонайменше три балістичні ракети малої дальності в Східне море, одна з яких пролетіла через морський кордон з Південною Кореєю вперше після закінчення Корейської війни 1950-53 років, повідомляє Yonhap.
Об'єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї заявив, що запуск ракети з майданчика в східному прибережному місті Вонсан або навколо нього був виявлений приблизно о 8:51 ранку.
Водночас Reuters пише, що у середу Північна Корея випустила щонайменше 17 ракет.
Остання провокація Північної Кореї стала очевидним протестом проти п'ятиденних широкомасштабних спільних навчань Південної Кореї і США, що розпочалися в понеділок, 31 жовтня.
Одна з трьох ракет впала у море за 26 кілометрів на південь від Північної розмежувальної лінії, в районі за 57 кілометрів від східного міста Сокчо. Це змусило місцеву владу оголосити повітряну тривогу.
КНДР також випустила різні типи інших ракет у західному та східному напрямках.
«Наші військові ніколи не змиряться з провокаційними діями Північної Кореї і жорстко відреагують на них у тісній співпраці з США», - йдеться в заяві Об'єднаного комітету начальників штабів Південної Кореї.
Сеул розкритикував запуск КНДР балістичної ракети поблизу територіальних вод Південної Кореї як «неприпустимий» акт.
Південна Корея у відповідь здійснила запуск трьох ракет «повітря-земля» через морський кордон. Ракети були випущені з винищувачів F-15K та KF-16 південнокорейських ВПС.
Також чергові ракетні провокації КНДР підтвердили в Японії. Влада країни засудила дії Пхеньяну. Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда заявив, що має намір скликати засідання Ради національної безпеки через зростання напруги в регіоні.
Нові запуски ракет з боку Північної Кореї сталися саме тоді, коли Сеул і Вашингтон проводять навчання, в яких беруть участь понад 240 літаків, намагаючись посилити потенціал стримування загроз з боку КНДР.
Американський підводний човен USS Key West також прибув до Південної Кореї з «плановим візитом» в рамках свого розгортання в Індо-Тихоокеанському регіоні.
КНДР давно засуджує спільні військові навчання Сеула і Вашингтона як підготовку до вторгнення. Союзники ж підкреслюють, що навчання мають оборонний характер.
Секретар ЦК правлячої Трудової партії Північної Кореї Пак Чен Чон попередив, що Південна Корея і США заплатять «жахливу» ціну, якщо вирішать напасти на КНДР.
Міністерство закордонних справ Північної Кореї також пригрозило США «більш потужними заходами у відповідь», якщо вони продовжать «безперервні та безрозсудні» військові провокації.