США, Японія та Південна Корея попередили про «безпрецедентну» відповідь, якщо Північна Корея проведе сьоме випробування ядерної бомби, повідомляє Reuters.
Вашингтон і союзники вважають, що Північна Корея може вперше з 2017 року відновити випробування ядерної бомби.
«Ми погодилися, що буде необхідний безпрецедентний масштаб відповіді, якщо Північна Корея продовжить сьоме ядерне випробування», — заявив перший заступник міністра закордонних справ Південної Кореї Чо Хен Дон на пресконференції в Токіо.
Він виступав разом зі своїми японськими та американськими колегами, віцеміністр закордонних справ Такео Морі та заступником державного секретаря Венді Шерман.
Сполучені Штати та їхні союзники надали небагато деталей щодо нових заходів, які вони можуть вжити, і аналітики вважають, що у них є кілька дієвих варіантів для запобігання новому випробуванню.
Вперше після того, як Північна Корея почала випробування ядерної зброї в 2006 році, цього року Китай і Росія заблокували заклики до додаткових санкцій ООН, а активізація союзницьких військових навчань супроводжувалася лише новими запусками ракет з боку Північної Кореї.
«Ми закликаємо (Північну Корею) утриматися від подальших провокацій», - сказала Шерман, назвавши їх «безрозсудними та глибоко дестабілізуючими для регіону».
«Будь-що, що відбувається тут, наприклад ядерне випробування Північної Кореї, має наслідки для безпеки всього світу», — додала вона, надсилаючи приховане повідомлення прихильникам Пхеньяна, Китаю та Росії у Раді безпеки ООН.
Відповідаючи на запитання про коментарі Токіо, речник Міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь закликав усі країни визнати «корінні причини тривалого глухого кута» та вжити заходів для посилення взаємної довіри та вирішення проблем усіх сторін у збалансованому порядку.
Цього року Північна Корея проводила випробування зброї безпрецедентними темпами, випустивши понад два десятки балістичних ракет, у тому числі одну, що пролетіла над Японією.
У вересні США провели спільні військові навчання з Південною Кореєю у відповідь на провокації Північної Кореї, що стало їх першим спільним військовим навчанням за участю американського авіаносця з 2017 року.
Обурений військовою діяльністю Південної Кореї, минулого тижня Пхеньян випустив сотні артилерійських снарядів біля свого узбережжя, назвавши це серйозним попередженням для південного сусіда.
Також Сполучені Штати, Південна Корея та Японія взяли на себе зобов’язання поглибити співпрацю, сказав віцеміністр закордонних справ Японії Такео Морі.
«Ми домовилися про подальше зміцнення можливостей стримування та реагування японсько-американського альянсу та альянсу США і Південної Кореї, а також сприяти подальшому співробітництву в галузі безпеки між трьома країнами», — зазначив він.
Щодо зростання напруженості між Китаєм і Тайванем, Шерман повторила позицію Сполучених Штатів.
«Сполучені Штати публічно повторили, що ми не підтримуємо незалежність Тайваню, але ми хочемо забезпечити мир, і тому будемо робити все можливе, щоб підтримати Тайвань і працювати з Японією та Південною Кореєю, аби гарантувати, що Тайвань може захистити себе», - сказала Шерман.
На засіданні Комуністичної партії цього місяця лідер Китаю Сі Цзіньпін закликав прискорити плани зі створення збройних сил світового рівня та заявив, що його країна ніколи не відмовиться від права використовувати силу для вирішення тайванського питання.
Китай стверджує, що демократичний Тайвань є його територією, тоді як уряд Тайваню рішуче заперечує це і наголошує, що лише 23 мільйони жителів острова можуть вирішувати його майбутнє.