Колишня держсекретарка США і кандидатка в президенти 2016 року Хілларі Клінтон заявила, що хотіла б перевірити, чи розмовляв Дональд Трамп з президентом Росії Володимиром Путіним в день штурму Капітолію 6 січня.
«Я сподіваюся, час покаже, хто стояв за цим всім і смикав за ниточки. Я б хотіла побачити записи телефонних дзвінків в той день, і перевірити, чи говорив Трамп з Путіним в день штурму Капітолію», - заявила Клінтон, під час інтерв'ю зі спікером Конгресу Ненсі Пелосі, повідомляє The Hill.
Також Клінтон запропонувала створити комісію, яка б так само детально вивчила деталі того дня, як це було зроблено після подій 11 вересня 2001-го року.
Клінтон зазначила, що «помічники, спільники і сектанти» мають таку ж сильну неповагу до демократії, як і Дональд Трамп. І всі вони, на думку ексдержсекретарки, «зробили подарунок Путіну, який за допомогою своїх маріонеток хоче посіяти сумніви в демократії в США і по всьому світу».
«Конгрес повинен створити комісію, таку ж як після подій 11 вересня. Розслідування повинно показати зв'язку Трампа з Путіним і таким чином ми залатаємо діри в нашій безпеці, а маріонетка ніколи більше не стане президентом», - заявила Клінтон.
6 січня прихильники Дональда Трампа вийшли на протести проти результатів президентських виборів, на яких переміг демократ Джо Байден. Під час акції протесту відбулися зіткнення з правоохоронцями, невідомі змогли прорватися через правоохоронців до будівлі Капітолію.
Через інцидент засідання парламенту США, на якому повинні були затвердити результати президентських виборів, довелося призупинити, а будівля Конгресу закрили на вхід і вихід.
Після перерви в засіданні Конгрес США все-таки затвердив перемогу Джо Байдена в президентських перегонах. Він отримав 306 голосів колегії виборців, при необхідних 270. Трамп отримав 232 голоси.
В результаті протестів п'ятеро людей загинули. Крім того, поліція затримала понад 50 осіб.
Трамп розпорядився відправити військовослужбовців Національної гвардії США в Капітолій. Противник Трампа на виборах Джо Байден назвав те, що відбувається спробою заколоту і «нападом на демократію». Після цього Палата представників оголосила Трампу імпічмент.
Сполучені Штати, та й увесь світ жахнулися, побачивши теле- і відеокадри, де радикальні прибічники Трампа, котрі не визнають результатів президентських виборів, узяли штурмом будівлю Капітолію. Бо екзальтований натовп атакував не просто будинок, а один із сакральних символів американської демократії. Як таке могло статися?
Чому не спрацювали правоохоронні органи країни, що витрачає мільярди доларів на власну безпеку? Які наслідки матиме захоплення Капітолію для демократії, Трампа, Республіканської партії, США і світу? Про це читайте у статті Геннадія Друзенка «Що американці в Капітолії «наколядували»?».