Комісія з охорони здоров'я провінції Хубей оголосила, що з 25 березня зніме карантинні обмеження на в'їзд-виїзд, однак нагадала, що ризик передачі вірусу зберігається, пише Reuters. Зокрема, влада дозволила виїзд, якщо у громадян є код медичного огляду.
Провінція Вухань стала першим місцем поширення коронавірусу, заразивши сусідній Хубей. Щоб обмежити епідемію, влада Китаю повністю закрила кордони провінції з 23 січня. Жителям буде дозволено виїхати, якщо у них будуть спеціальні QR-коди, за якими можна відстежити стан здоров'я людини.
Проте ризик зараження за кордоном провінції зростає, що обумовлює необхідність більш жорстких перевірок і карантинних заходів у великих містах, таких як столиця Пекін.
У понеділок в Китаї було зареєстровано 78 нових випадків захворювання, 74 з яких були "імпортованими". Найбільше постраждала китайська столиця Пекін, південна провінція Гуандун і Шанхай. Загальна кількість імпортованих випадків станом на понеділок склала 427.
В інших частинах країни влада продовжує вводити більш жорсткі перевірки та карантин і перенаправляють міжнародні рейси з Пекіна в інші китайські міста, але це не стримує приплив громадян.
Міський уряд Пекіну посилив правила карантину для осіб, які прибувають з-за кордону, заявивши, що всі, хто в'їжджає в місто будуть піддаватися централізованим перевіркам на карантин і стан здоров'я.
Південне місто Шеньчжень заявило у вівторок, що перевірить усіх прибулих, а китайська територія Макао буде забороняти відвідування материка, Гонконгу і Тайваню.
Зростання числа завізних випадків захворювання та зняття обмежень у деяких містах, щоб люди могли повернутися на роботу, викликали побоювання з приводу другої хвилі інфекцій.
Раніше повідомлялося, що в Китаї одужали понад 90% людей з діагнозом "коронавірус". За останню добу в КНР від коронавірусу вилікувались 456 пацієнтів. Зараз в лікарнях країни знаходяться всього 4735 людина.
У китайському місті Вухань, де наприкінці грудня минулого року почалася епідемія коронавірусу, немає нових випадків зараження, що дозволяє говорити про стабілізацію ситуації і можливості скасування карантину. Там 108 добровольців у віці 18-60 років ввели експериментальну вакцину проти коронавірусу, розроблену китайської фармацевтичною фірмою і військовими.