В Ухані 108 добровольцям у віці 18-60 років ввели експериментальну вакцину проти коронавірусу, розроблену китайською фармацевтичною фірмою і військовими.
Випробування почалися в центральному китайському місті в четвер, всього через три дні після того, як CanSino Biologics - фармацевтична компанія, яка розробила продукт у співпраці з китайськими військовими, отримала зелене світло від Пекіна. Про це пише видання South China Morning Post.
Згідно з інформацією, опублікованою в реєстрі клінічних випробувань у Китаї, добровольці у віці від 18 до 60 років і з хорошим здоров'ям - були розділені на три групи по 36 осіб, а потім отримали низьку, середню або високу дозу вакцини в установі, що належить збройним силам поліції міста.
У доповіді Science Daily Ван Цзюньчжи, науковий співробітник Китайської інженерної академії, повідомив, що після отримання ін'єкцій учасники проведуть 14 днів на карантині під пильним медичним наглядом. За словами Ван Цзюньчжи, доклінічні дослідження завершать до кінця місяця, після чого почнуться клінічні випробування вакцини.
Деякі з добровольців розповіли про свій досвід в соціальних мережах.
"Я була трохи безстрашно наївна, коли підписалася", - розповіла молода жінка на ім'я Сяо Мі, яка входила в групу з низьким дозуванням.
Сяо повідомила, що вона прочитала про можливі побічні ефекти, такі як алергічні реакції, в Інтернеті і злякалася після отримання уколу. У двох осіб з групи піднялася температура тіла до 38 градусів ... а у деяких була діарея, однак симптоми тривали недовго. За словами Сяо, важливішим було те, що, хоча вона й боялася, беручи участь у випробуваннях, вона відчувала, що вносить свій вклад у життя суспільства.Китай і США очолюють гонку з розробки вакцини проти коронавірусу, причому Пекін раніше доручив збройним силам країни прискорити зусилля.
В той день, коли CanSino отримав схвалення на початок випробувань компанія Moderna розпочала свою роботу у Національному інституті алергії і інфекційних захворювань США і біотехнологічної компанії з Массачусетсу. Попри це, професор вірусології в Університеті Квінсленда в Австралії Рой Холл вважає, що наскільки б швидко не проходили випробування вакцин, знадобиться значна кількість часу, перш ніж вакцина буде готова до масового виробництва.
"Вакцина може з'явитися протягом шести-дев'яти місяців після початку клінічних випробувань", - сказав він. "Це означає, що вакцина стане доступною протягом року після виявлення збудника. Це було б чудовим досягненням".
Раніше повідомлялося про те, що в Китаї випробували препарати, які використовують при ВІЛ-терапії, для лікування хворих на коронавірус. У випробуванні брали участь 199 пацієнтів з важким перебігом Covid-19. Вчені відзначили, що додаткові ліки ніяк не вплинули на опірність пацієнтів.