Китайці захоплюються книжками про "Путіна Великого" – WSJ

Поділитися
Китайці захоплюються книжками про Китайці захоплюються книжками про “Путіна Великого” © vk.com/Китайские иероглифы
Російський президент нагадує китайцям власного лідера, який теж сперечається із Заходом.

В Китаї книжки про президента Росії 3 розбирають з полиць, "як гарячі пиріжки", відколи Росія вторгнулася в Україну і анексувала Крим.

Про це сьогодні пише Wall Street Journal, зауважуючи, що книги про "Путіна Великого", як його називають в КНР, увійшли в десятку бестселерів за версією Beijing News. Зокрема, рейтинг найкращих книг очолила "Біографія Путіна: Народжений для Росії".

"Китайці захоплюються Путіним не лише, як літературним персонажем на фоні зрушень в світовому порядку після Холодної війни. Дипломати і політики зауважують, що Пекін і Москва знову зближуються після десятиліть недовіри, оскільки обидві столиці кидають виклик США, - йдеться в статті.

Путін почав "змагатися" із Заходом на фоні вторгнення російської армії на територію України і анексії Криму. В цей же час в китайського лідера Си Цзинпіна назріває політичне протистояння із демократичним світом через протести в Гонконгу.

Російські державні ЗМІ звинуватили США в безладах на вулицях китайського міста. Експерти Pew Research Center зауважують, що підтримка Росії в Китаї з початком конфлікту в Україні зросла до 66%. На початку року вона становила 47%.

"Персоналії Путіна як лідера і особистості вражають. Для китайців він привабливий. Він захищає інтереси Росії", - пояснив експерт з китайсько-російських відносин в Шанхайському університеті Цяо Хаушень.

Росії потрібен китайський ринок і інвестиції на фоні конфронтації із Заходом через Україну. А Китаю в свою чергу потрібна політична підтримка Кремля.

"Путін і Си Цзинпін дещо схожі. Вони з одного покоління. Обом по 61 року. І обидва лідери хочуть посилити вплив своїх країн у світі, щоб протистояти Заходу", - пояснює експерт з китайсько-російських відносин в Університеті Огайо Ю Бінь.

Він нагадує, що Си Цзинпін став лідером КНР саме через образ сильного лідера. Його попередник Ху Цзінтао здавався значно м'якшим у своїй зовнішній політиці.

Нагадаємо, що раніше цього року Китай і Росія підписали угоду про постачання 30 мільярдів кубометрів газу на 30 років. Однак цей контракт не зможе компенсувати Кремлю збитки у випадку втрати європейського ринку. Тож Путін хоче вмовити Китай купити більше газу. В цей же час, у Пекіна і Москви виникли труднощі у фінансовому секторі. Китайські банки відмовляються проводити гроші російських компаній через офшори. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі