Китайські комерційні банки почали відмовляти російським клієнтам у переказі коштів через офшорні рахунки.
Про це пише російське агентство ІТАР-ТАСС з посиланням на російських бізнесменів, які вважають, що відмови викликані страхом погіршення відносин з США у зв'язку з конфліктом в Україні.
Зареєстровані в Гонконзі або в офшорних зонах компанії можуть відкривати в ряді китайських банків рахунки, які не підпадають під валютний контроль китайських регуляторів. Ці рахунки є популярним серед росіян механізмом розрахунків у торгівлі з Китаєм.
Посередницькі компанії, які беруть участь у цій схемі торгівлі між РФ і КНР, контролюються переважно російськими власниками. Гонконг хоч і є частиною Китаю, але володіє широкою автономією і має власну валюту.
"Ми з жалем змушені вам повідомити, що ви повинні прийти до нас для того, щоб закрити ваш банківський рахунок. Оскільки ваша компанія має деяке відношення до Росії, ми не можемо вас обслуговувати," - йдеться у листі з "департаменту офшорних рахунків" китайського комерційного банку Ping An, адресованому російської комерційної компанії.
У листі китайські партнери пропонують перевести всі кошти на інший банківський рахунок.
Крім того, на сайтах деяких компаній, що спеціалізуються на відкритті офшорних рахунків в Китаї, висять оголошення про те, що надання послуги тимчасово припинено.
"В останні два тижні до наших клієнтів стали приходити листи, в яких повідомляється про закриття рахунків, оскільки компанія, що знаходиться в Китаї, співпрацює з Росією", - зазначає глава пекінського відділення консалтингової групи "Вікно в Китай" Олександр Зайнигабдинов.
Один з клієнтів Зайнигабдинова нібито попросив банк вказати причину, на основі якої йому було відмовлено в переведенні коштів. У відповідь, за його словами, він отримав посилання на інформацію про санкції щодо російських компаній на сайті міністерства фінансів США.
"Значний обсяг прибутку китайських банків йде від операцій з США. Тому китайці стали проявляти зайву обережність у роботі з Росією, щоб не бути звинуваченими у фінансуванні російськими компаніями ополченців в Україні", - вважає російський експерт.
Раніше повідомлялося, що російський "Газпром" не зміг домовиться зі своїми китайськими партнерами про надання авансу в 25 млрд дол. для будівництва газопроводу "Сила Сибіру".!zn