Китайське уряд відхилив запит щодо заходу до порту охопленого цивільними протестами Гонконгу двох кораблів військово-морських сил США, повідомило інформаційне агентство Reuters з посиланням на власне джерело.
Як зазначає агентство, десантний корабель-док ВМС США Green Bay запитував дозвіл на відвідування порту у серпні, а ракетний крейсер Lake Erie повинен був зайти до порту у вересні.
При цьому китайська влада не стала вказувати причини відмови.
Вуличні демонстрації і протести почалися в Гонконгу після внесення закону про спрощену процедуру екстрадиції підозрюваних в інші країни, включно з материковим Китаєм. У 1997 році колишня британська колонія Гонконг була передана під управління Пекіна за договором, згідно з яким комуністичний уряд КНР обіцяв не міняти політичний та економічний устрій на острові і підтримувати принцип "одна країна - дві системи". Спрощена процедура висилки підозрюваних у Китай загрожує переслідуванням інакодумців в Гонконгу, вважають противники закону.
Під тиском протестувальників гонконгська адміністрація на невизначений час зняла законопроект з розгляду, але опозиція вважає, що цього недостатньо і вимагає відкликати його остаточно.
У цьому році протести, що почалися як мирний громадянський рух, зібрали на вулицях до мільйона осіб. Після зіткнень з поліцією і штурму законодавчих зборів протестувальниками протистояння набуло запеклого характеру. Поліція регулярно застосовує при розгоні не тільки кийки, але і так звану "нелетальну зброю".
Видання The Economist вважає, що уряд Китаю може піти шляхом силової зачистки протестів і повторити трагічні події на площі Тяньаньмень в Пекіні 1989 року. Аналітики підкреслили, що такий сценарій не вигідний насамперед для КНР Детальніше читайте в матеріалі "Майбутнє Гонконгу: до чого призведуть багатотижневі протести" і в статті Наталії Бутирської "Гонконг: територія свободи під китайським ковпаком" у тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".