Китай в 2017 році потроїв витрати на будівництво, пов'язані з безпекою в західному регіоні Сіньцзян, в якому влада утримує мільйон етнічних уйгурів і інших мусульман. Китай говорить, що його "центри професійної підготовки" в таборах Сіньцзяну навчають навичкам працевлаштування та юридичним знанням, спрямованих на обмеження релігійного екстремізму, пише Reuters.
В опублікованій доповіді американського аналітичного центру Фонд Джеймстауна показані дані державного бюджету - витрати на будівництво, пов'язані з безпекою, в Сіньцзяні зросли в минулому році майже на 2,90 млрд. доларів, або на 213%.
Було також встановлено, що, незважаючи на передбачувану велику кампанію з "професійного навчання", показники зайнятості не помітно покращилися, згідно з офіційними показниками зайнятості в Сіньцзяні.
Після первинних спростувань китайські офіційні особи заявили, що в останні тижні вони не застосовували довільне затримання і політичне перевиховання в мережі секретних таборів, а скоріше, що деякі громадяни, винні у "незначних злочинах", були направлені в професійні центри для забезпечення можливостей працевлаштування.
Звіт Китаю буде розглянуто Радою ООН з прав людини у вівторок. Вперше з 2013 року.
Напередодні правозахисна організація Human Right Watch закликала ООН чинити тиск на Китай у зв'язку з масовими затриманнями уйгурів у китайській провінції Сіньцзян та іншими серйозними порушеннями прав людини.
11 жовтня в Китаї опублікували документ про боротьбу з екстремізмом у східному регіоні Сіньцзян (Східний Туркестан), в якому підтвердили існування таборів перевиховання уйгурів – корінного мусульманського народу цієї частини Піднебесної, тим самим узаконивши переслідування мільйона мусульман.
Уйгури - тюркський корінний Сіньцзян-Уйгурського автономного району Китаю, який також називають Східним Туркестаном. За віросповіданням - мусульмани-суніти. Уйгурська мова відноситься до тюркської мовної групи. У Сіньцзян-Уйгурському районі діє визнаний терористичним "Ісламський рух Східного Туркестану". Китайська влада стверджує, що рух пов'язаний з "Аль-Каїдою". Однак експерти зазначають, що це малоймовірно, так як "Аль-Каїда" - салафітське угруповання, а "Ісламський рух Східного Туркестану" - суфійський.