Китай не визнає рішення гаазького суду щодо Південно-Китайського моря

Поділитися
Китай не визнає рішення гаазького суду щодо Південно-Китайського моря © vchae.com
Суверенітет Китаю над територіями в Південно-Китайському морі і його морські права ні за яких обставин не можуть бути піддані впливу рішення суду, заявили в КНР.

Китай не визнає право третейського суду в Гаазі на розгляд територіальних проблем Південно-Китайського моря і не має наміру виконають його рішення, підтвердили напередодні голова КНР Сі Цзіньпін, прем'єр Держради КНР Лі Кецян і міністр закордонних справ КНР Ван В.

"Суверенітет Китаю над територіями в Південно-Китайському морі і його морські права ні за яких обставин не можуть бути піддані впливу рішення суду у так званій позовом Філіппін. Китай не приймає жодних рішень чи дій, заснованих на цьому позові", - підкреслив Сі Цзіньпін на зустрічі з головами Європейської ради Дональдом Туском і Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером в рамках проходить в Пекіні діалогу ЄС - Китай, про що повідомив МЗС КНР.

Він підтвердив, що ці території історично належать Китаю, але він готовий "до мирного вирішення спорів шляхом переговорів і консультацій на основі міжнародних законів".

Лі Кецян на зустрічі з європейськими емісарами повторив сказане главою китайської держави, висловивши надію, що "Європа займе з цього питання об'єктивну і нейтральну позицію".

Глава китайського МЗС Ван І, як повідомляє відомство, виступив із заявою, в якій підкреслив, що рішення суду неприйнятно для Китаю, і він не має наміру його виконувати.

"З початку і до кінця так званий позов до Китаю з Південно-Китайського моря є політичним фарсом, організованим під прикриттям законності, і цей його характер необхідно повністю розкрити", - сказав дипломат.

Він зазначив, що "Китай не визнавав, не брав участі у суді", що суверенітет Китаю над оспорюваними територіями в Південно-Китайському морі "має історичну і законну основу і не схильний рішенням суду". Разом з тим, сказав міністр, "Китай продовжує закликати до розв'язання суперечок мирним шляхом за допомогою переговорів і консультацій, підтримання миру і стабільності в регіоні".

Ван І попередив, що використання гаазького рішення "у зловмисних політичних маніпуляціях призведе до того, що проблема Південно-Китайського моря переросте в небезпечне гостре протистояння, що не відповідає інтересам підтримки регіонального миру і стабільності".

Держдепартамент США сподівається, що Китай буде виконувати судове рішення, щоб не порушувати міжнародне право, заявив представник відомства Джон Кірбі.

Напередодні судового рішення офіційний представник міноборони КНР Ян Юйцзюнь заявив, що незалежно від рішення в Гаазі збройні сили Китаю будуть рішуче відстоювати суверенітет Китаю.

Японія розраховує на те, що "всі зацікавлені сторони" будуть виконувати рішення гаазького суду, заявив глава японського МЗС Фуміо Кисида, зазначивши, що Японія послідовно виступає за вирішення територіальних проблем на основі законів і мирними засобами. Міністр оборони Японії Ген Накатані напередодні заявив журналістам, що японська сторона закликає не нагнітати напруженість у регіоні незалежно від рішення арбітражного суду в Гаазі.

Як повідомлялося, у вівторок третейський суд в Гаазі задовольнив позов Філіппін до Китаю, заявивши, що не знайшов підстав для територіальних претензій Китаю в Південно-Китайському морі. За рішенням суду, КНР не може претендувати на виняткову економічну зону в районі архіпелагу Наньша (Спратлі).

У січні 2013 року Філіппіни в односторонньому порядку звернулися в міжнародний арбітраж для вирішення територіальної суперечки в Південно-Китайському морі. Китай спочатку відмовився брати участь у розгляді, так як вважає односторонній позов незаконним і наполягав на тому, що у суду немає юрисдикції розглядати територіальні суперечки.

Читайте також: США відправляють спецназ і ВПС на Філіппіни на тлі дій Китаю в Південно-Китайському морі

На тлі вихідної загрози від мілітаризації Китаю на спірних територіях сусідні країни, такі як Філіппіни і Японія, посилюють спільне патрулювання спірних вод, у тому числі - за участю США, які неодноразово заявляли про неприпустимість односторонніх дій Китаю в Південно-Китайському морі.

Раніше повідомлялося, що Китай представив свою військову стратегію. Зокрема, на тлі напруженості в Південно-Китайському морі на спірних територіях, в стратегії прокоментована позиція Китаю наступним чином: "Деякі сусіди роблять провокативні дії і зміцнюють військові присутність на рифах Китаю і островах, які вони нелегально окупували. Деякі треті країни (які не є сусідами, натяк на США - ред.) також втручаються в справи Південно-Китайського моря,ведуть стеження і розвідку проти Китаю".

Детальніше про стратегії КНР в Південно-Китайському морі читайте в статті Миколи Бєлєскова "Морська далечінь Піднебесної" на сторінках "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі