Уряд Китаю слідом за Росією підтримав Алєксандра Лукашенка і виступило проти того, щоб зовнішні сили втручалися у внутрішньополітичні процеси в Білорусі, заявив речник Міністерства закордонних справ КНР Чжао Ліцзяні.
Вранці 19 серпня мітингувальників, які зібралися біля прохідної Мінського тракторного заводу для підтримки робочих, розігнав ОМОН. Відомо, що протестуючими виявилися працівники цього ж МТЗ, які напередодні написали заяви на відпустку за свій рахунок. До них також приєдналися інші небайдужі люди.
«Китай і Білорусь є всеосяжними стратегічними партнерами. Ми довіряємо один одному і працюємо заради досягнення вигоди для кожної сторони. Китай поважає шлях розвитку, обраний білоруськими людьми у світлі ситуації в їхній країні ситуації. Ми також поважаємо зусилля, що вживаються для захисту національного суверенітету, безпеки та незалежності», - сказав Ліцзяні.
У Пекіні сподівається на стабілізацію ситуації в Білорусі, де вже 11 день продовжаться протести проти фальсифікації виборів президента країни.
9 серпня голова ЦВК Білорусі Лідія Єрмошина, не чекаючи завершення підрахунку голосів, фактично оголосила Олександра Лукашенка переможцем виборів і закликала інших кандидатів «визнати свою поразку, привітати переможця і не хвилювати народ».
Після цього по всій Білорусі поновилися акції протесту, під час яких відбулися криваві зіткнення з силовиками. З різних міст країни надходили повідомлення про фальсифікації.
ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі. Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум троє протестувальників загинули.
ЄС відмовився визнавати результати виборів і анонсував санкції проти чиновників режиму Лукашенка.
У Білорусі 11-й день тривають протести проти офіційних результатів виборів президента. ZN.UA продовжує стежити за подіями і інформувати про них читачів в текстовому онлайні.
Чи впаде режим Лукашенка в результаті вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA. Про те, чи відправить Путін російські війська в Білорусь для збереження Лукашенка при владі, Володимир Кравченко пише у статті «Дзвінок «другу».