Китай створює кіберзброю для викрадення ворожих супутників — секретний документ ЦРУ

Поділитися
Китай створює кіберзброю для викрадення ворожих супутників — секретний документ ЦРУ © NASA
Засекречений документ ЦРУ оцінює амбіції Пекіна взяти під контроль комунікації, важливі для ведення воєнних дій.

Китай створює складну кіберзброю, щоб захопити контроль над супутниками противника, роблячи їх нечутливими для сигналів даних або спостереження під час війни, повідомляє Financial Times із посиланням на дані витоку розвідки США.

Сполучені Штати вважають, що прагнення Китаю розвинути можливості для придушення, використання або викрадення супутників противника є основною частиною його мети контролювати інформацію, яку Пекін вважає основою для ведення бойових дій. Розглянутий виданням документ із позначкою ЦРУ є одним із десятків, якими нібито поділився 21-річний військовослужбовець повітряної гвардії США Джек Тейшейра.

Така кіберспроможність значно перевершить будь-які можливості, які Росія розгорнула в Україні, де групи радіоелектронної боротьби застосовують тактику грубої сили з незначним ефектом. Ці атаки, вперше розроблені у 1980-х роках, намагаються заглушити сигнали між низькоорбітальними супутниками SpaceX та їхніми наземними терміналами, транслюючи на схожих частотах системи перешкод, які перебувають на борту вантажівок, наприклад Tirada-2.

Більш амбітні кібератаки Китаю спрямовані на імітацію сигналів, які супутники противника отримують від своїх операторів, обманним шляхом дозволяючи повністю заволодіти ними, або вивести з ладу під час вирішальних моментів бою. У секретному документі США говориться, що ця кіберможливість дозволить Китаю перехопити контроль над супутником, зробивши його неефективним для підтримки зв’язку, зброї або систем розвідки та спостереження.

США ніколи не розголошували, чи мають вони подібні можливості.

Тайвань, який оцінив те, наскільки важливим є супутниковий зв’язок для української армії, вже  намагається побудувати комунікаційну інфраструктуру, яка зможе витримати атаку з боку Китаю.

За кілька годин до повномасштабного вторгнення 24 лютого минулого року російська кібератака вивела з ладу тисячі українських військових маршрутизаторів американської компанії Viasat.  Це також призвело до зупинки обслуговування тисяч клієнтів Viasat у Польщі, Італії та Німеччині, де постраждали кілька сотень вітрових турбін.

Злом Viasat передбачав злом комп’ютерних систем компанії та розсилку інструкцій модемам, які призвели до їх несправності.

Цілі Китаю, згідно з оцінкою, що з’явилась у соціальних мережах, є набагато більш прогресивними. За словами експертів, вони намагатимуться позбутися здатності супутників, які, як правило, працюють у взаємопов’язаних кластерах, спілкуватися один з одним, передавати сигнали та накази системам озброєнь, або надсилати візуальні та перехоплені електронні дані.

Військові чиновники США попередили, що Китай досяг значного прогресу в розвитку військових космічних технологій, в тому числі в галузі супутникового зв'язку.

Генерал Ченс Зальцман, командувач космічними силами США, заявив минулого місяця у Конгресі, що Пекін активно розвиває протикосмічні можливості, намагаючись реалізувати свою мрію стати до 2045 року провідною державою за межами земної атмосфери.

«Китай продовжує агресивно інвестувати в технології, спрямовані на виведення з ладу та знищення наших космічних можливостей», — сказав він.

Зальцман повідомив, що військові Китаю розгорнули 347 супутників, зокрема  35 біли запущені за останні шість місяців, для моніторингу, відстеження, націлювання та нападу на сили США в будь-якому майбутньому конфлікті.

Чарлі Мур, генерал військово-повітряних сил у відставці, який служив заступником кіберкомандувача США, вважає, що Китай докладає величезних зусиль, щоб протистояти асиметричній перевазі, яку США мали в кібернетичній та космічній сферах.

«Пекін розуміє перевагу Вашингтона у космічній та кібернетичній сферах, тому вони дуже зацікавлені не лише у вдосконаленні своїх власних можливостей, але й у тому, щоб отримати вигоду з того, що ми називаємо перевагою першого учасника в обох сферах», — сказав Мур.

Він додав, що Китай працює над усіма можливостями, які можуть стати у пригоді з точки зору оборони та наступу, а також з точки зору ISR (розвідки, спостереження та рекогносцировки).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі