Китай робить все, щоб залишити свою економіку на вершині світового рейтингу

Поділитися
Китай робить все, щоб залишити свою економіку на вершині світового рейтингу © Интерфакс
Лідерство в ВВП за паритетом купівельної спроможності штовхнуло КНР на дозвіл третьої дитини в сім'ях

У 2014 році Китай став найбільшою економікою в світі за споживчою здатністю. Вперше з 1872 року «змістивши» звідти лідера - США. У цьому ж році, для підтримки промисловості та економіки в цілому приростом робочої сили, китайський уряд дозволив мати двох дітей всім бажаючим, без діючих до цього обмежень.

У 2020 році Компартія побачила загрозливу статистику - приріст населення склав практично нульову позначку. До скорочення населення залишалося зовсім небагато. І Китай не просто приймає епохальне рішення — дозволити мати сім'ям трьох дітей — зараз ще і ведуться дискусії щодо введення субсидій і допомоги сім'ям, пише Кореспондент.

Такі заходи стимулювання повинні ще більше зміцнити Китай на економічній світовій вершині ВВП за ПКС. Хоча є і ще одна причина по якій субсидування і підтримка сімей має бути введена.

Справа в тому, що сім'ї не хочуть заводити третю дитину. Вони просто не можуть собі цього дозволити в умовах високих витрат на проживання.

З цієї причини в КНР вже заявили, що працюють над широким пакетом заходів щодо забезпечення економічної можливості молодим сім'ям мати трьох дітей. Якщо заходи виявляться недостатньо ефективними, то за прогнозами аналітиків, до 2030 року в Китаї буде, як мінімум, одна третина непрацюючого населення. А це вже загроза для економіки.

Населення Китаю зростає найповільнішими темпами за останнє десятиліття, тому китайська влада дозволила кожній родині мати трьох дітей. Таку зміну в демографічній політиці схвалило керівництво Комуністичної партії.

У 2020 році населення Китаю становило 1,4 мільярда чоловік, від коронавірусу в країні померло майже 5 тисяч людей.

Населення країни скоротилося вперше за п'ять десятиліть. Комуністична партія давно знала, що частково в результаті її жорстокої політики контролю народжуваності, населення Китаю незабаром досягне піку і почне скорочуватися. Однак цей момент наближається швидше, ніж очікувалося.

Нинішнє падіння чисельності населення відбувається, незважаючи на ослаблення суворої політики планування сім'ї, спрямованої на те, щоб звернути назад падіння народжуваності в найбільш густонаселеній країні світу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі