Китай прокоментував повідомлення про постачання Росії технологій подвійного призначення

Поділитися
Китай прокоментував повідомлення про постачання Росії технологій подвійного призначення © Pixabay
Пекін заявив, що експорт в РФ відповідає його законам і правилам.

Китай завжди вимагав від своїх компаній суворого дотримання внутрішніх законів і правил. Про це заявив представник китайського Міністерства торгівлі Шу Цзюетин, відповідаючи на запитання, чи експортував Пекін навігаційне обладнання, технології встановлення перешкод і деталі для винищувачів до Росії, повідомляє Reuters.

Нещодавно газета The Wall Street Journal писала, що китайські державні оборонні компанії надали технології, в тому числі навігаційне обладнання, технології встановлення перешкод і деталі для літаків, які потрібні російським військовим, посилаючись на митні документи РФ.

«Китайський уряд завжди вимагав від підприємств суворого дотримання національного експортного контролю та інших законів і правил ... і забезпечення того, щоб відповідний експорт відповідав інтересам національної безпеки Китаю і міжнародним інтересам», - сказав на брифінгу речник міністерства торгівлі Китаю Шу Цзюетин.

Закон Китаю щодо санкцій проти іноземних країн, який набув чинності в червні 2021 року, надає китайським компаніям правову основу для обходу міжнародних санкцій, які мають негативний вплив на китайські підприємства, і призводить до того, що їм доводиться дотримуватися лише внутрішніх законів і правил.

Згідно з повідомленням Bloomberg, країни G7 обговорюють можливість запровадження санкцій проти компаній у Китаї, Ірані та Північній Кореї, які, на їхню думку, постачають Росії військове обладнання.

Китай послідовно виступає проти того, що він вважає «односторонніми санкціями».

Минуло більше року відтоді, як лідер Китаю Сі Цзіньпін і президент Росії Владімір Путін оголосили про стратегічне партнерство між країнами без «заборонених сфер» співпраці.

Хоча Китай неодноразово закликав до припинення вогню в Україні, він утримувався від засудження війни РФ.

За даними Національного бюро статистики Китаю, минулого року китайсько-російський товарообіг сягнув рекордних 1,28 трильйона юанів (190 мільярдів доларів), що становить 3% від загального обсягу торгівлі Китаю. The Wall Street Journal і South China Morning Post згодом повідомили, що серед китайського експорту були деталі і технології подвійного військового призначення.

Минулого тижня РФ приймала в Москві заступника міністра закордонних справ Китаю Ма Чжаосю. Після цього китайське МЗС заявило, що взаємна політична довіра між Китаєм і Росією продовжує поглиблюватися.

На тлі річниці зустрічі Сі Цзіньпіна і Владіміра Путіна, що відбулася напередодні широкомасштабної агресії Росії проти України, спостерігачі і аналітики відзначають поворот Пекіна, який трохи позначився, від Росії в бік Заходу. Чому Пекін може дедалі дистанціюватися від Москви — читайте у статті Олексія Коваля "Хто Китаю ближче — чесний ворог чи брехливий друг?".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі