Китай прямо не постачав зброю Росії

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Але поведінка Китаю ставить під сумнів його задекларовану незаангажованість.

Китай на разі не постачав летальної зброї Росії, попри зроблену заяву міністром оборони Великої Британії Грантом Шеппсом. Про це заявили поінформовані джерела ZN.UA, пише у своїй статті «Питання життя і смерті. Що слід знати про «постачання» китайської зброї Росії» оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко.

Він зазначив, що заявлені Британією поставки китайської зброї на разі не підтвердили і США, які разом із британцями входять до розвідувального альянсу Five Eyes («П’ять очей»). Зокрема радник президента США з питань нацбезпеки Джейк Салліван сказав, що в США не мають інформації про здійснене або заплановане постачання Китаєм зброї до РФ.

Аналітик припускає, що британські служби могли отримати інформацію про таємні домовленості Путіна та Сі зі своїх каналів та вирішили зіграти на випередження, превентивно попередивши Пекін про наслідки.

Водночас  відсторонення Китаю від Саміту миру та пропозиція провести паралельну «мирну конференцію» за участю України та Росії демонструють спроби Пекіна допомогти Москві розмити українські спроби провести зустріч у Швейцарії.

«Така політика не вперше ставить під сумнів незаангажованість Пекіна», - вказує аналітик.

Кравченко зазначає, що навіть якщо китайці й не надають нині росіянам зброї прямо, то поглиблення торговельно-економічних відносин Китаю з Росією, зокрема надання технологій для виробництва зброї, роблять Пекін в очах України та США безпосереднім учасником російсько-української війни.

«Загроза китайсько-російського військового співробітництва є, в тому числі й через треті країни, тому західні лідери постійно публічно попереджають китайське керівництво про неприпустимість військової підтримки Москви й порушують це питання на переговорах із ним», - підкреслює автор.

Як писала після візиту Путіна до Китаю газета The Washington Post, Сі Цзіньпін особливо зацікавлений у перемозі Росії в Україні, оскільки тоді він зможе взяти під контроль Тайвань. Тому Китай робить все для підживлення російської військової машини, забезпечуючи ресурсами російську оборонно-промислову базу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі