В уряді Німеччини припускають, що Путін вже до кінця року може завершити війну в Україні – Bild

Поділитися
Щоправда, це лише один із гіпотетичних сценаріїв із розгортання подій.

Уряд Німеччини має оцінку сценаріїв про те, як довго триватиме війна, розв'язана Росією проти України. Як стало відомо BILD від джерел в урядових колах, один зі сценаріїв полягає в тому, що Кремль може спробувати завершити війну до кінця цього року і вже зараз надсилає сигнали внутрішній громадськості та міжнародній спільноті.

Однією з причин такого можливого перебігу подій в уряді ФРН вважають погіршення економіки РФ. Відсоткові ставки та ціни на продукти в Росії зростають. Рубль лише за останні п'ять місяців втратив понад 20% по відношенню до євро. Крім того, навіть робота військово-промислового комплексу у три зміни не може приховати кризу в інших галузях.

Також за даними видання, у німецькому уряді викликав ажіотаж репортаж російського видання «Коммерсантъ», в якому йшлося про повоєнну виборчу кампанію. Йдеться про парламентські вибори, заплановані на 2026 рік.

«Адміністрація президента виходить із того, що кінець спецоперації (так у РФ називають війну проти України – ред.) настане, і ми маємо бути до цього готові», – цитує BILD одного зі своїх джерел.

При цьому співрозмовник видання зазначив, що згідно з метою Путіна, «майбутні результати військової спецоперації мають сприйматися у суспільстві як перемога». І робота над «образом перемоги» вже йде повним ходом.

На думку німецьких аналітиків, подібна публікація, ймовірно, схвалена Кремлем, а інформація в ній — навмисно злита. При цьому незвичайним в уряді ФРН вважають також відкриті публікації передвиборчих цілей оточення російського президента: Кремль встановив цільові показники явки і результату «Єдиної Росії» на рівні 55%.

«Комерсантъ» також писав, що в адміністрації Путіна стурбовані поверненням своїх солдатів. Мовляв, є побоювання, що ті не зможуть призвичаїтись до цивільного життя після закінчення бойових дій і приєднаються до протестних рухів чи злочинності. Щоб цього не сталося, чиновники планують зайнятися працевлаштуванням цих військових, матеріальною підтримкою. Також російський уряд нібито планує формувати до них у суспільстві шанобливе ставлення.

Вирішальним чинником сценарію швидкого завершення війни в уряді Німеччини вважають прагнення обраного президента США Дональда Трампа якнайшвидше розпочати переговори між Києвом та Москвою.

Щоправда, у відповідь на запит BILD у Міністерстві закордонних справ ФРН заявили, що зараз уряд виходить з того, війна продовжиться.

«Путін нині не зацікавлений серйозно у мирних переговорах та стійкому світі. [Росія] не відступає від своїх максимальних вимог, таких як визнання анексії української території», – зазначили у МЗС.

За даними BILD, в урядовому аналізі йдеться лише про можливий сценарій. Як завжди, сигнали, що посилаються Кремлем, можуть означати і щось інше, протилежне або взагалі нічого.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявляв, що Дональд Трамп може відіграти вирішальну роль у завершенні російської агресії проти України. Він вважає обраного президента США сильним та непередбачуваним. Зеленський хотів би, щоб непередбачуваність Трампа стосувалася насамперед Російської Федерації.

При цьому глава російського МЗС Сергій Лавров перерахував умови, за яких РФ погодиться на припинення війни в Україні: відмова від НАТО та окупованих територій, публічне скасування указу про неприпустимість переговорів з Путіним та ліквідацію законів, що забороняють російську мову, культуру та релігію. Тим часом міністр оборони РФ Андрій Білоусов заявив, що Кремль планує 2025-го захопити всю територію Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі