Китай і Росія зміцнюють свій вплив на тлі проблем на Заході — WP

Поділитися
Світ може ще більше похитнутися.

У тіні війни в Україні дві великі автократичні держави світу — Китай і Росія — знаходять силу одна в одній. У четвер 16 травня президент Росії Владімір Путін і президент Китаю Сі Цзіньпін зустрілися в Пекіні, і цей візит відображає не просто залежність Росії від Китаю перед обличчям західних санкцій, а зростаюче зближення цінностей і політичних пріоритетів, повідомляє The Washington Post.

"Сі особливо зацікавлений у перемозі Росії в Україні через те, що це може означати для його часто озвучуваних амбіцій взяти під контроль Тайвань", — пише газета.

Тим часом на Заході ліберальні демократії та принципи, які вони нібито сповідують, перебувають у значному стресі, повідомляє The Washington Post. Моральна гра адміністрації Байдена, яка доповнює її більш відчутну підтримку України, зазнала краху у зруйнованій війною Газі, де Сполучені Штати виявилися підбурювачами військової кампанії, яка призвела до загибелі понад 34 600 палестинців.

Вибори та інші політичні події в Європі свідчать про неухильне просування неліберальних сил. До них належать фракції, які більше симпатизують Кремлю, ніж уряд України, який підтримують США.

Попри заперечення чиновників ЄС і ліберальних політиків, а також масові протести в Тбілісі, дружній до Росії уряд Грузії схвалив суперечливий закон про "іноземних агентів", який, як побоюються критики, обмежить громадянське суспільство в країні. Законодавство, яке запозичене з існуючих законів у Росії, може бути використано націоналістичними політиками в інших європейських країнах.

Нагадаємо, що Китай надає величезні економічні ресурси для відновлення промислової бази та виробництва зброї в Росії, яка застосовується для війни з Україною. Підтримка президента Сі Цзіньпіна була вирішальною для виживання Путіна і його режиму з часу, коли українські Збройні сили відбили спробу окупувати Київ два роки тому. 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі