Китай призупинив переговори з США щодо контролю над озброєнням: у Держдепі прокоментували рішення Пекіна 

Поділитися
Китай призупинив переговори з США щодо контролю над озброєнням: у Держдепі прокоментували рішення Пекіна  © InkDropCreative / depositphotos
Речник Державного департаменту США Метью Міллер звинуватив Пекін у “наслідуванні Росії”.

Китай призупинив переговори з США щодо контролю над озброєнням та нерозповсюдження ядерної зброї на знак протесту проти продажу зброї Тайваню. У Держдепі Штатів відреагували, повідомляє The Guardian.

Рішення, оголошене Міністерством закордонних справ Китаю в середу, 17 липня, призупиняє переговори про ядерну зброю в період зростання напруженості між Пекіном і Вашингтоном, коли обидва кандидати в президенти США закликають до посилення торговельних обмежень та стримування китайського впливу в Азії.

США є головним міжнародним партнером Тайваню і найбільшим постачальником зброї. У червні Палата представників Конгресу Штатів схвалила виділення острову $500 млн на військове фінансування для посилення стримування Китаю, а також $2 млрд у вигляді позик і кредитних гарантій. США також схвалили виділення $300 млн на запасні й ремонтні частини для тайванських винищувачів F-16.

Речник МЗС Китаю Лін Цзянь заявив, що Штати продовжують продавати зброю Тайваню, попри сильну опозицію Пекіна й неодноразові обговорення цього питання.

“Як наслідок, китайська сторона вирішила призупинити обговорення зі США нового раунду консультацій з питань контролю над озброєннями та нерозповсюдження ядерної зброї. Відповідальність повністю лежить на США”, - сказав Лін.

За його словами, Китай готовий підтримувати комунікацію з питань міжнародного контролю над озброєннями, але США повинні поважати основні інтереси Пекіна й створювати необхідні умови для діалогу.

У відповідь речник Державного департаменту США Метью Міллер звинуватив Китай у тому, що він “наслідує приклад Росії”, роблячи переговори про контроль над озброєннями заручником інших конфліктів у двосторонніх відносинах.

“Ми вважаємо, що такий підхід підриває стратегічну стабільність, збільшує ризик динаміки гонки озброєнь”, - заявив Міллер.

“На жаль, призупинивши ці консультації, Китай вирішив не докладати зусиль для управління стратегічними ризиками й запобігання затратної гонки озброєнь, але ми, Сполучені Штати, залишатимемося відкритими для розробки й реалізації конкретних заходів зі зниження ризиків разом із Китаєм”, - додав він.

Повідомлялося, що Китай розширює свій ядерний арсенал. Зокрема, за оцінками, Пекін має 500 ядерних боєголовок. Міністерство оборони США очікує, що до 2030 року Китай матиме вже понад тисячу боєголовок.

Торік Штати й Пекін уперше за п'ять років провели переговори з питань озброєнь, зокрема, обговорили нерозповсюдження ядерної зброї та інші питання ядерної безпеки, а також дотримання Конвенцій про заборону біологічної та хімічної зброї, безпеку в космосі й регулярний контроль над озброєннями.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі