Трамп вважає, що Тайвань повинен платити США за оборону

Поділитися
Трамп вважає, що Тайвань повинен платити США за оборону © EPA/ Michael M. Santiago / POOL
Такі заяви стривожили Тайбей.

Колишній президент США та кандидат від республіканців на виборах цього року Дональд Трамп заявив, що Тайвань повинен платити Вашингтону за оборонні гарантії. Ця заява змусила острів стривожитися, повідомляє FT.

“Знаєте, ми нічим не відрізняємося від страхової компанії. Тайвань нам нічого не дає”, - сказав Трамп. 

Акції Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, найбільшого в світі виробника мікросхем за обсягом продажів, впали на 2,4% після того, як Трамп заявив, що Тайвань “вкрав” американський бізнес з виробництва мікросхем та повинен заплатити США за оборону, маючи на увазі неявні “гарантії безпеки” з боку Вашингтона.

Майже все своє озброєння Тайвань купує в США через урядові угоди, що робить острів одним із найбільших ринків збуту для американських оборонних компаній. Минулого року Конгрес США також ухвалив законодавство, яке дозволяє певну військову допомогу Тайваню. 

Штати вже давно виступають фактично “гарантом безпеки” Тайваню, беручи на себе хоч і нечітко окреслені, але зобов'язання допомогти острову захистити себе. Китай вважає Тайвань частиною своєї території й погрожує вторгненням, якщо Тайбей відмовиться підкоритися його контролю.

Трамп і раніше ставив під сумнів зв'язки США з Тайванем і сказав в інтерв'ю Bloomberg, що Вашингтону буде “дуже, дуже важко” захистити Тайбей від нападу Китаю.

Він додав, що Пекін не хоче бомбити Тайвань лише тому, що це зруйнувало б промисловість острова з виробництва мікросхем. Тайвань виробляє понад 90% найсучасніших напівпровідників у світі.

Трамп також повторив заяви про те, що тайванська індустрія мікросхем процвітає за рахунок американського бізнесу.

За останні 30 років Тайвань став панівним світовим виробником мікросхем після того, як американські компанії все частіше вдавалися до аутсорсингу у виробництві, щоб зосередитися на більш прибутковому проектуванні мікросхем.

Після наполягань Вашингтона та клієнтів на локалізації виробництва в США, TSMC взяла на себе зобов'язання інвестувати $65 млрд у будівництво трьох заводів в Аризоні. Натомість компанія отримає до $6,6 млрд у вигляді грантів та $5 млрд у вигляді кредитів.

Прем'єр-міністр острова Чо Чжун-тай у середу, 17 липня, заявив у відповідь, що Тайбей і Вашингтон прагнутимуть і надалі розвивати свої відносини в позитивному напрямі. Він також вказав на зусилля острова, спрямовані на зміцнення власної оборони в останні роки, включаючи постійне збільшення військових витрат і відновлення річної військової служби для чоловіків, додавши, що Тайбей готовий зробити більше.

Але Чо також підкреслив важливість підтримки з боку інших країн. За його словами, співпраця з США у сфері оборони й часті заяви на підтримку Тайваню зробили острів ще більш рішучим членом світової спільноти зі спільною відповідальністю за регіональний мир і стабільність.

Відповідно до Закону про відносини з Тайванем, Вашингтон розглядає будь-які спроби визначити майбутнє острова немирним шляхом як такі, що викликають серйозне занепокоєння США, і зобов'язується надати Тайбею оборонну зброю. 

Штати є найважливішим міжнародним партнером острова, попри відсутність із ним офіційних дипломатичних зв'язків.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі