В США вважають що Китай ухвалив рішення захопити Тайвань у набагато швидший термін, ніж вважалося раніше. Про це заявив держсекретар Ентоні Блінкен, повідомляє Bloomberg.
«За останні роки відбулися зміни в підході Пекіна до Тайваню», — сказав Блінкен під час заходу в Стенфордському університеті в Каліфорнії.
Зауваження американського дипломата пролунали саме під час проведення в Китаї з’їзду Комуністичної партії, який відбувається двічі на десятиліття, і невдовзі після того, як президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю виступив із промовою, заявивши, що «колеса історії котяться до возз’єднання Китаю з Тайванем».
Сі додав, що попри те, що мирні засоби є більш прийнятними, вони залишають за собою право вдаватися до будь-яких заходів.
Блінкен заявив, що Китай ухвалив «фундаментальне рішення про те, що статус-кво більше не прийнятний, і що Пекін сповнений рішучості досягти возз’єднання в набагато швидший термін». Водночас, він не уточнив ані терміни, ні інші подробиці.
Згодом, під час розмови з колишнім держсекретарем Кондолізою Райс, Блінкен повторив критику Китаю під керівництвом Сі, заявивши, що країна є «дедалі більш репресивною вдома» та «дедалі більш агресивною за кордоном». У своїх коментарях щодо Тайваню, які були зроблені у відповідь на запитання аудиторії, Блінкен сказав, що Китай готовий зробити все можливе, щоб завоювати Тайвань.
«Якщо мирні засоби не спрацювали, то будуть застосовані засоби примусу», — сказав він.
У свою чергу, речник МЗС Китаю Ван Веньбінь розкритикував США за продаж Тайваню великої кількості передової зброї і звинуватив адміністрацію Байдена в тому, що вона заохочує рух острова до формальної незалежності.
«Вирішення тайванського питання – це питання для китайців, питання, яке повинні вирішити китайці. Ми готові створити широкий простір для мирного возз’єднання, але ми не залишимо місця для сепаратистської діяльності в будь-якій формі», — заявив Ван журналістам на черговому брифінгу.
У березні минулого року адмірал Філіп Девідсон, тодішній командувач Індійсько-Тихоокеанського командування США, заявив комітету Сенату з питань збройних сил, що Китай хоче захопити Тайвань «упродовж цього десятиліття, фактично, протягом наступних шести років».
Напруга у регіоні зросла після того, як спікер Палати представників Ненсі Пелосі відвідала острів у серпні, що спонукало Китай провести військові навчання та запустити ракети у води навколо Тайваню.
Нагадаємо, у травні президент США Джо Байден заявив, що Америка долучиться до військового захисту Тайваню, якщо Китай спробує захопити його силою, зробивши суворе попередження Пекіну.