Нездатність США вжити рішучих дій проти Китаю відкриє шлях до перемоги Росії в Україні — WSJ

Поділитися
Нездатність США вжити рішучих дій проти Китаю відкриє шлях до перемоги Росії в Україні — WSJ © InkDropCreative / depositphotos
Китай перетнув "червону лінію" Байдена щодо України.

Два роки тому президент Байден попередив Китай, щоб той не надавав "матеріальної підтримки" Росії. У п'ятницю 26 квітня держсекретар США Ентоні Блінкен визнав, що Сі Цзіньпін проігнорував це попередження. Китай зараз є "постачальником № 1" військово-промислової бази Росії, і це "має матеріальний ефект", оскільки докорінно змінило хід протистояння, вважає The Wall Street Journal.

Те, що Байден вирішить робити далі, матиме величезне значення для глобальної безпеки та стабільності. Байден може або забезпечити дотримання своєї "червоної лінії" за допомогою санкцій, або застосувати лише символічні заходи й це сигналізуватиме про крах американської рішучості.

Пекін і його стратегічні партнери в Москві, Тегерані, Пхеньяні та Каракасі, безсумнівно, сприймуть напівсерйозне виконання санкцій як зелене світло для поглиблення своєї кампанії зі створення глобального хаосу. Сі Цзіньпін бачить тут історичну можливість підірвати Захід.

"Нездатність вжити рішучих дій проти Китаю зараз відкриє шлях до перемоги Росії в Україні", — зазначає газета.

Байден провів свою "червону лінію" 18 березня 2022 року, через три тижні після того, як Владімір Путін почав військове протистояння в Україні. Але, як зазначив Байден, він переконався, що китайський президент розуміє, що "наразить себе на значну небезпеку" і поставить під загрозу економічні зв'язки Китаю зі США та Європою, якщо матеріально підтримуватиме Росію.

Кабінет Байдена підкріпив свій ультиматум конкретними попередженнями. Міністр торгівлі Джина Раймондо попередила, що адміністрація може "по суті закрити" найбільшого китайського виробника чипів Semiconductor Manufacturing International Corporation. Дані про торгівлю свідчать про те, що у 2022 році Пекін намагався не перетинати "червону межу". Але 2023 року, коли адміністрація Байдена застосувала лише символічні санкції до іранських постачальників безпілотників. Китайці, ймовірно, вирішили, що блеф Байдена був [дійсно] блефом.

У березні 2023 року Сі Цзіньпін відвідав Кремль на знак солідарності з Путіним. Це стало переломним моментом у війні Росії проти України, фактично перетворивши її на війну Китаю із Заходом.

Нагадаємо, що журнал Foreign Affairs розповів про те, як Китай намагається змінити світовий порядок. Лідер Китаю Сі Цзіньпін хоче розірвати мережу альянсів Вашингтона й очистити міжнародні організації від "західних" цінностей. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі