Блінкен зустрівся з Сі Цзіньпіном, порушив питання підтримки Китаєм РФ у війні проти України 

Поділитися
Блінкен зустрівся з Сі Цзіньпіном, порушив питання підтримки Китаєм РФ у війні проти України  © EPA/ XINHUA / Huang Jingwen
Держсекретар США каже, що “дуже чітко висловив занепокоєння” Вашингтона. 

Державний секретар США Ентоні Блінкен у межах офіційного візиту до Китаю в п'ятницю, 26 квітня, зустрівся з тамтешнім лідером Сі Цзіньпіном. За словами держсекретаря Штатів, він, зокрема, порушив питання підтримки Пекіном оборонної промисловості РФ під час війни проти України, повідомляє BBC.

“Я дуже чітко висловив наші занепокоєння”, - сказав Блінкен.

Він розкритикував Китай за те, що той дозволив РФ продовжувати війну проти України надаючи економічну підтримку Росії та постачаючи РФ товари подвійного призначення.

Блінкен попередив, що Вашингтон вживатиме заходів, якщо Китай не припинить постачати Росії товари, які та використовує для виробництва зброї.  За словами держсекретаря, він пояснив китайським колегам, що вони допомагають підживлювати найбільшу загрозу європейській безпеці з часів "холодної війни".

Однак Блінкен не уточнив, яких саме заходів щодо Китаю готові вжити США.

Водночас, він обережно “похвалив” Китай за зменшення напруженості в деяких точках, зазначивши, що, на його думку, Пекін відтягнув Росію від краю прірви минулого року, коли Москва неодноразово погрожувала застосувати ядерну зброю проти України.

Держсекретар США у п'ятницю також висловив занепокоєння з приводу підтримки Пекіном РФ під час зустрічі з главою МЗС Китаю Ван І. Блінкен, однак, не відповів на запитання про те, чи запровадить Вашингтон санкції через підтримку Китаєм Росії, повідомляє Reuters

Пекін відкинув “необґрунтовані” заяви США про підтримку РФ у війні. Речник МЗС Китаю Ван Веньбінь заявив, що це “необґрунтоване звинувачення проти нормальних економічних і торговельних обмінів”.

“Ми закликали американську сторону не намагатися перекласти провину на Китай. США повинні докласти конкретних зусиль для політичного врегулювання української кризи (Китай називає війну РФ проти України “українською кризою” — ред.)” - додав він. 

Американські чиновники кажуть, що підтримка РФ ризикує зашкодити двостороннім відносинам Пекіна з Вашингтоном. Китай наголошує, що його “нормальна торгівля” з Росією не повинна перериватися або обмежуватися.

В останні тижні США посилили тиск на Пекін, попередивши, що Вашингтон готовий вжити заходів проти китайських фінансових установ, які сприяють торгівлі товарами з РФ, що мають як цивільне, так і військове застосування. Китай, зокрема, різко збільшив продажі Росії верстатів, мікроелектроніки та інших технологій, які Москва, використовує для виробництва ракет, танків, літаків та іншої зброї для війни. 

Сі Цзіньпін під час зустрічі заявив Блінкену, що Америка повинна припинити “говорити одне, а робити інше”, закликавши Вашингтон не ставитися до Пекіна як до ворога, повідомляє Politico.

“Наші дві країни повинні бути вірними своїм словам. Ми повинні допомагати один одному процвітати, а не шкодити один одному”, - сказав Сі.

“Попри те, що в деяких сферах було налагоджено комунікацію й досягнуто певного позитивного прогресу, все ще залишається багато питань, які потребують вирішення, і є можливості для подальшого вдосконалення”, - додав він.

Як відомо, Китай невдоволений нещодавніми зусиллями США, спрямованими на зміцнення альянсу з Японією та Філіппінами в Південно-Китайському і Східно-Китайському морях, а також пакетом допомоги для Тайваню і обмеженнями на доступ Китаю до передових напівпровідників.

Раніше ЗМІ повідомляли, що США готують санкції, які можуть відрізати деякі китайські банки від світової фінансової системи, щоб зупинити підтримку російського військового виробництва з боку Пекіна. Втім, Штати найближчим часом не збираються реалізовувати ці заходи, сподіваючись, що дипломатія зможе запобігти необхідності таких дій.  

США також нещодавно попереджали, що покладуть на Китай відповідальність, якщо РФ досягне успіхів у війні проти України, після того, як Пекін вкотре оголосив про розширення співпраці з Росією. 

Москва та Пекін значно зблизилися після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Китай, попри заяви про “нейтральність”, не засудив Росію за війну, ставши дипломатичною та економічною опорою для РФ. Пекін також заявляє, що не прийматиме "критики чи тиску" через свої зв'язки з РФ.

 

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі