Ван І попередив Блінкена про наростання "негативних факторів" у відносинах США з Китаєм

Поділитися
Ван І попередив Блінкена про наростання © EPA/ XINHUA / REN PENGFEI
Держсекретар США зустрівся з главою МЗС Китаю в Пекіні.

Державний секретар США Ентоні Блінкен зустрівся з міністром закордонних справ Китаю Ван І в Пекіні в п'ятницю, 26 квітня, щоб обговорити низку складних питань, включаючи поглиблення напруженості через підтримку Пекіном Росії у війні проти України. Про це повідомляє Reuters.

Блінкен має провести з Ваном кілька годин на закритих зустрічах, обидві країни намагаються підтримувати прогрес у відносинах, попри широкий і складний порядок денний.

Під час першої сесії Ван сказав Блінкену, що "великий корабель" китайсько-американських відносин стабілізувався, "але негативні фактори у відносинах все ще наростають".

"І відносини зіштовхуються з різного роду підривами. Законні права Китаю на розвиток були необґрунтовано придушені, і наші основні інтереси зіштовхуються з викликами", - сказав він.

Блінкен відповів, що "активна дипломатія" необхідна для просування порядку денного, визначеного президентом США Джо Байденом і лідером Китаю Сі Цзіньпіном під час їхньої зустрічі в Сан-Франциско в листопаді минулого року.

"На нашу думку, немає заміни прямій дипломатії", - сказав Блінкен.

За словами держсекретаря США, він хоче переконатися, що сторони максимально чітко розуміють, у яких сферах є розбіжності, принаймні, щоб уникнути непорозумінь та прорахунків.

Представники Державного департаменту США напередодні серії зустрічей дали зрозуміти, що підтримка Китаєм Росії буде активно обговорюватися, заявивши, що Вашингтон готовий вжити заходів проти китайських компаній, які допомагають РФ переоснащувати і поповнювати свою військову машину.

Як відомо, Москва та Пекін значно зблизилися після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Китай, попри заяви про “нейтральність”, не засудив Росію за війну, ставши дипломатичною та економічною опорою для РФ.

Штати наголосили, що підтримка Пекіном Росії може зашкодити ширшим відносинам між Китаєм і США, навіть попри те, що зв'язки певною мірою стабілізувалися.

Китайські офіційні особи та державні ЗМІ ставлять під сумнів ступінь можливого прогресу у відносинах двох країн на кількох фронтах, а в редакційній статті газети China Daily йдеться про те, що обидві сторони "здебільшого говорили одна повз одну".

"Щодо конфлікту в Україні, світ чітко бачить, що українське питання не є питанням між Китаєм і США; і американська сторона не повинна перетворювати його на таке", - йдеться в статті.

Блінкен, ймовірно, зустрінеться з лідером Китаю Сі Цзіньпіном перед поверненням до Вашингтона, хоча жодна зі сторін ще не підтвердила цю зустріч. Він також зустрінеться з міністром громадської безпеки Китаю Ван Сяохуном.

Попри активізацію контактів на високому рівні та розширення робочих груп, які займаються такими питаннями, як посилення військової комунікації та глобальна торгівля, напруженість між США та Китаєм зберігається. Зокрема, відносини Китаю з РФ, Тайвань і спірні води Південно-Китайського моря залишаються гарячими точками. 

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі