Китай обіцяє не будувати нових вугільних електростанцій за кордоном

Поділитися
Експерти вітають заяву Сі Цзіньпіна в ООН як надзвичайно впливову, але побоювання з приводу викидів в Китаї залишаються.

Президент Сі Цзіньпін оголосив, що Китай не будуватиме нові вугільні електростанції за кордоном, використовуючи свій виступ на Генеральній Асамблеї ООН, щоб доповнити обіцянки щодо боротьби зі зміною клімату.

Залежно від того, як буде реалізована ця політика, даний крок може суттєво обмежити фінансування вугільних електростанцій в країнах, що розвиваються, зазначає британська газета The Guardian.

Китай перебуває під сильним дипломатичним тиском. Від Пекіна вимагають припинити фінансування вугільної галузі за кордоном, оскільки це може полегшити світу задачу по досягненню цілей Паризької кліматичної угоди по скороченню викидів вуглецю.

"Китай буде нарощувати підтримку інших країн, що розвиваються у розвитку зеленої та низьковуглецевої енергетики й не буде будувати нові проєкти вугільних електростанцій за кордоном", - сказав Сі у своєму заздалегідь записаному відеозверненні на щорічних зборах ООН.

Ця заява послідувала за аналогічними заявами Південної Кореї і Японії на початку цього року. Разом ці три країни відповідають за більш ніж 95% всього фінансування вугільних електростанцій в інших країнах, причому основна частка припадає на Китай, повідомила BBC Джоанна Льюїс, директор відділу науки, технологій та міжнародних відносин Джорджтаунського університету.

Том Вудруф, колишній дипломат і науковий співробітник Інституту політики Азійського суспільства, назвав цю обіцянку проведенням "великої лінії на піску".

"Це ще один доказ того, що Китай знає, що майбутнє за відновлюваними джерелами енергії. Головне питання тепер у тому, коли вони проведуть таку ж лінію у себе в країні", - сказав він.

Сі виступив після того, як президент США Джо Байден виголосив свою першу промову в Організації Об'єднаних Націй. Байден намітив нову еру активної конкуренції без нової холодної війни, попри підйом Китаю.

Китайський лідер повторив торішні обіцянки про те, що Китай досягне вуглецевої нейтральності до 2060 року.

Однак Китай, як найбільший у світі забруднювач парниковими газами, як і раніше сильно залежить від вугілля для своїх внутрішніх енергетичних потреб.

Досягнення мети з нульового рівня викидів в Китаї до 2060 року вимагає значних зусиль, при цьому Китаю необхідно буде закрити майже 600 своїх вугільних електростанцій протягом наступного десятиліття і замінити їх на відновлювані джерела енергії, йдеться у звіті аналітичної компанії TransitionZero, опублікованому у квітні цього року.

Якщо Китай в найближчі 10 років різко не скоротить власні викиди, у миру залишиться мало шансів обмежити глобальне потепління до 1,5 градусів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі