Глава МЗС Канади Мелані Жолі заявила, що Китай не має бути лазівкою для обходу Росією західних санкцій. Про це вона вела розмову з міністром закордонних справ Китаю Ван І, закликавши Пекін припинити допомагати РФ.
«Ми маємо чинити максимальний тиск на Росію. Наші санкції сильні, але Китай не має бути лазівкою в нашій системі санкцій», – сказала Жолі в інтерв’ю Reuters 18 лютого під час Мюнхенської безпекової конференції.
За словами Жолі, окрім питання України, вона обговорювала з Ваном ситуацію у Червоному морі, де через атаки бойовиків-хуситів, підтримуваних Іраном, зросла вартість морських перевезень і страхування, що вдарило по ключовому торговельному маршруту між Азією і Європою, який також широко використовується суднами з Китаю.
Минулого року Росія випередила Саудівську Аравію і стала найбільшим постачальником сирої нафти до Китаю, яка постачається в тому числі через Червоне море.
Міністр закордонних справ Китаю Ван І під час зустрічі на полях Мюнхенської конференції з безпеки 17 лютого заявив своєму українському колезі Дмитру Кулебі, що Пекін не продає Москві летальної зброї для війни проти України. Раніше посол Китая в ООН Чжан Цзюнь заявив, що Сполучені Штати Америки мають припинити надання Україні зброї.
Пов’язаність стратегічних інтересів Пекіна та Москви не означає, що Китай є безпосереднім учасником війни проти України, але на даний час він спрямовує свою політику проти нашої держави. Про аспекти, на які варто звернути увагу офіційному Києву у відносинах з Пекіном, пише кандидат політичних наук Юлія Климишин у статті «Що означає китайська мудрість під час війни в Україні?» на ZN.UA.