«Китай не має бути лазівкою» – глава МЗС Канади про західні санкції

Поділитися
«Китай не має бути лазівкою» – глава МЗС Канади про західні санкції © EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO
Пекін має припинити допомагати РФ, заявила глава МЗС Канади Мелані Жолі

Глава МЗС Канади Мелані Жолі заявила, що Китай не має бути лазівкою для обходу Росією західних санкцій. Про це вона вела розмову з міністром закордонних справ Китаю Ван І, закликавши Пекін припинити допомагати РФ.

«Ми маємо чинити максимальний тиск на Росію. Наші санкції сильні, але Китай не має бути лазівкою в нашій системі санкцій», – сказала Жолі в інтерв’ю Reuters 18 лютого під час Мюнхенської безпекової конференції. 

За словами Жолі, окрім питання України, вона обговорювала з Ваном ситуацію у Червоному морі, де через атаки бойовиків-хуситів, підтримуваних Іраном, зросла вартість морських перевезень і страхування, що вдарило по ключовому торговельному маршруту між Азією і Європою, який також широко використовується суднами з Китаю. 

Минулого року Росія випередила Саудівську Аравію і стала найбільшим постачальником сирої нафти до Китаю, яка постачається в тому числі через Червоне море. 

Міністр закордонних справ Китаю Ван І під час зустрічі на полях Мюнхенської конференції з безпеки 17 лютого заявив своєму українському колезі Дмитру Кулебі, що Пекін не продає Москві летальної зброї для війни проти України. Раніше посол Китая в ООН Чжан Цзюнь заявив, що Сполучені Штати Америки мають припинити надання Україні зброї.

Пов’язаність стратегічних інтересів Пекіна та Москви не означає, що Китай є безпосереднім учасником війни проти України, але на даний час він спрямовує свою політику проти нашої держави. Про аспекти, на які варто звернути увагу офіційному Києву у відносинах з Пекіном, пише кандидат політичних наук Юлія Климишин у статті «Що означає китайська мудрість під час війни в Україні?» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі