Ван І під час зустрічі з Блінкеном закликав США скасувати санкції проти китайських компаній 

Поділитися
Ван І під час зустрічі з Блінкеном закликав США скасувати санкції проти китайських компаній  © Secretary Antony Blinken / Twitter
Штати запровадили санкції проти компаній Китаю через співпрацю з армією Пекіна.

Вашингтон повинен скасувати санкції проти китайських компаній і приватних осіб, а спроби “відокремитися” від Пекіна лише зашкодять Сполученим Штатам, заявив міністр закордонних справ Китаю Ван І під час зустрічі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном у кулуарах Мюнхенської конференції з безпеки. Про це повідомляє Reuters.

США повинні скасувати санкції і не завдавати шкоди законним правам Китаю на розвиток, сказав Ван І.

Вашингтон запровадив санкції проти різних компаній Китаю, яких він звинувачує у співпраці з військовими Пекіна, попри заперечення з боку фірм. Санкції США також запроваджені проти фізичних і юридичних осіб через ймовірні порушення прав людини в китайському регіоні Сіньцзян.

В останні місяці китайсько-американські відносини демонструють ознаки поліпшення, обидві сторони зробили кроки для відновлення каналів комунікації після того, як зв'язки між двома країнами впали до найнижчого рівня за останні десятиліття.

Але залишаються багато питань, які сприяють напрузі.

Адміністрація президента США Джо Байдена запровадила заборону на продаж певних технологій китайським компаніям, посилаючись на ризики для національної безпеки. Китай звинуватив Вашингтон у використанні економічних і торговельних питань як зброї. 

Блінкен та Ван обговорили обміни "на всіх рівнях" між двома країнами на наступному етапі і домовилися підтримувати діалог у всіх сферах.

Обмін думками між Блінкеном та Ван І був "відвертим, змістовним і конструктивним", йдеться в заяві МЗС Китаю. Обидві сторони обговорили, зокрема, регіональні питання, війну РФ проти України та ситуацію на Корейському півострові.

Ван також повторив, що Сполучені Штати повинні дотримуватися принципу одного Китаю, якщо вони дійсно хочуть стабільності в Тайванській протоці.

"У світі існує лише один Китай, і Тайвань є частиною китайської території", - наголосив міністр.

Сам Тайвань рішуче заперечує претензії Китаю заявляє, що тільки народ острова може обирати своє майбутнє.

Сполучені Штати підтримують неофіційні відносини з Тайванем, а також залишаються його найважливішим спонсором і постачальником зброї.

Пекін та Вашингтон  досягли певного прогресу у двосторонніх відносинах після того, як лідер Китаю Сі Цзіньпін провів переговори з Байденом у листопаді минулого року.  За самітом лідерів двох країн уважно стежили в усіх столицях світу. Які висновки можна зробити після нього і яким є його значення для України пояснює Віктор Константинов у статті “Зустріч Байдена та Сі: короткий перепочинок перед неминучою бурею”.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі