Китай назвав три складових своєї позиції щодо врегулювання «української кризи»

Поділитися
Китай назвав три складових своєї позиції щодо врегулювання «української кризи» © EPA-EFE/ANDRES MARTINEZ CASARES / POOL
Пекін принципово не називає війну війною.

Китай вкотре повторив свою позицію щодо врегулювання війни РФ проти України. Пекін наполягає на негайному припиненні вогню та дипломатичному врегулюванні за столом перемовин, а також на знятті санкцій з Росії. Позицію озвучив  міністр закордонних справ Китаю Ван Ї під час засідання Ради Безпеки ООН.

«Всі сторони мають визначити пріоритетом мир і людей та повинні по-справжньому бути прихильними просуванню мирних переговорів», – заявив глава китайської дипломатії.

За його словами, слід припинити бойові дії, аби запобігти розширенню театру воєнних дій. Ван І також наголосив на недопустимості застосування ядерної зброї та ураження ядерних об’єктів, таких як АЕС. 

Крім того, перемовини представник Китаю вважає «єдиним життєздатним способом» врегулювати «українську кризу».

Ван І зазначив, що санкції проти РФ та блокування окремих напрямків торгівлі негативним чином впливають на світову торгівлю та загрожують стійкому розвитку, що є однію з цілей ООН.

Водночас, китайський дипломат наголосив на тому, що суверенітет і територіальна цілісність усіх країн мають поважатися. 

«Цілі й принципи Статуту ООН повинні виконуватися. Законне занепокоєння у зв’язку з безпекою всіх країн має сприйматися серйозно, а також важливо підтримати всі ініціативи, спрямовані на врегулювання цієї кризи», –  заявив Ван І

Як наголошує Ніл Фергюсон, відомий історик та оглядач Bloomberg, Китай надає величезні економічні ресурси для відновлення потенціалу Росії. За останні місяці зусилля КНР в значній мірі спрямовувались для відновлення промислової бази та виробництва зброї, яка застосовується для війни з Україною. Китайські лідери, які говорять про себе як миротворчу силу, насправді “благословили вторгнення” в Україну. Підтримка президента Сі Цзіньпіна була вирішальною для виживання Путіна і його режиму з часу, коли українські збройні сили відбили спробу окупувати Київ два роки тому.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі