Китай виступив проти «незаконних санкцій», які ЄС може запровадити щодо його компаній за допомогу Росії

Поділитися
Китай виступив проти «незаконних санкцій», які ЄС може запровадити щодо його компаній за допомогу Росії © depositphotos/jackmalipan
Пекін обіцяє «рішучий захист»

Китай заявив, що рішуче виступає проти торговельних обмежень, які можуть бути запроваджені Європейським Союзом проти трьох китайських фірм (через підтримку російської війни) в рамках 13-го пакету антиросійських санкцій. 

«Ми знаємо про відповідні повідомлення», – йдеться в заяві від 13 лютого Міністерства закордонних справ Китаю, яке рішуче виступає проти «незаконних санкцій» проти Китаю «на підставі співпраці між Китаєм і Росією», передає Bloomberg. 

Нагадаємо, що ЗМІ повідомляли про наміри Брюсселя запровадити нових обмежень щодо близько двох десятків фірм, у тому числі трьох компаній з Китаю та однієї з Індії. Якщо держави-члени ЄС схвалять цей план, це буде перший випадок, коли ЄС запровадить обмеження для бізнесу в континентальному Китаї та Індії з моменту вторгнення Росії в Україну.

«Китайські та російські підприємства здійснюють нормальний обмін і співпрацю і не націлені на треті сторони, а також не повинні зазнавати втручання або впливу з боку третіх сторін», – заявили в МЗС Китаю, зазначивши, що Пекін «вживатиме необхідних заходів для рішучого захисту законних прав та інтересів китайських підприємств».

Єврокомісія у 2023 році вже пропонувала ввести санкції проти китайських компаній, але від цього плану відмовилися через опір деяких країн-членів.

Нагадаємо, що ЄС хоче запровадити новий, 13-й, пакет санкцій до другої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну. 

Bloomberg та The Financial Times, які першими повідомили про санкції проти китайських компаній, не назвали їх «з юридичних причин». Відомо, що на минулому тижні російський бізнес зіштовхнувся з тим, що китайські банки відмовляють підприємствам з РФ проводити платежі. В тому числі Chouzhou Commercial Bank, який став основним розрахунковим центром для російських імпортерів через порівняно м'які умови. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі