Китай хоче панувати над інтернетом, який роздають з космосу – Axios

Поділитися
Китай хоче панувати над інтернетом, який роздають з космосу – Axios © prezydent.pl
Китайська компанія StarNet запустить 10 тисяч супутників в найближчі 5-10 років

Китай нарощує плани з запуску супутників для роздачі інтернету з космосу, вступаючи в перегони з суперниками з США в особі компаній SpaceX та Amazon, пише видання Axios.

У світі зростає стурбованість тим, що Китай намагається вийти на ринок космічного інтернету з тією ж стратегією, яку він використовував на Землі з Huawei та 5G - використовувати за підтримки держави компанії, щоб послабити позиції конкурентів і поширити свій глобальний вплив.

Китайська компанія StarNet запустить 10 тисяч супутників в найближчі 5-10 років, передає Asia Times з посиланням публікацію, яка опублікована офіційною Службою новин Китаю.

В рамках свого останнього п'ятирічного плану Китай має намір створити систему космічної інфраструктури для зв'язку, навігації та дистанційного зондування з глобальним охопленням.

Швидка і дешева технологія зробила супутникові мережі ще більш життєздатним варіантом передачі зв'язку.

На такий інтернет у світі є високий попит, адже 4 мільярдами людей по всій планеті сидять без доступу до широкосмугового доступу. Багато з них живуть у важкодоступних областях, що ще ускладнює обслуговування такого інтернету.

Сьогодні в цій області лідирує компанія SpaceX зі своїм сервісом Starlink, в той час, як Amazon Project Kuiper також працює над сузір'ям широкосмугових супутників.

Уряд Великої Британії підтримує постачальника супутникового широкосмугового зв'язку OneWeb, а Європейський Союз оголосив про плани зі створення власної компанії.

Супутникова мережа Китаю стане продовженням її телекомунікаційної інфраструктури, сказав Блейн Курсіо, засновник Orbital Gateway Consulting, який відстежує космічну промисловість Китаю. "Це ще один інструмент в арсеналі Китаю створення своєї версії мережі".

Китайська телекомунікаційна компанія Huawei стала глобальним гравцем в галузі енергетики, надаючи недороге обладнання в інших країнах, що викликало стурбованість чиновників зі сфери національної безпеки в США з приводу потенційного доступу китайського уряду до комунікаційних даними.

Експертка Axios China Бетані Аллен-Ебрахіміан зазначає, що Китай потенційно може використовувати таку супутникову мережу для масового збору даних і спостереження за інтернет-трафіком.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі