Китай і Росія загрожують «вільному та відкритому» Інтернету — FT

Поділитися
Китай і Росія загрожують «вільному та відкритому» Інтернету — FT © Офіційний сайт Кремля
Світ чекає «зіткнення цінностей» між державами.

Велика Британія заявила, що «вільний і відкритий Інтернет» опинився під загрозою з боку Китаю та Росії, а західні союзники не можуть узгодити правила, які повинні регулювати кіберпростір, пише Financial Times.

Застереження було оголошене в документі, що викладає нову кіберстратегію Британії.

Лондон також прогнозує «зіткнення цінностей» між світовими державами, оскільки країни розвивають свої можливості кібервійни.

Національний центр кібербезпеки Британії (NCSC), який допоміг розробити стратегію, заявив, що новий підхід діятиме як план протидії зростанню кількості кіберзагроз.

«Дебати щодо правил, які регулюють кіберпростір, все частіше перетворюватимуться на місце системної конкуренції між великими державами і стануть зіткненням цінностей між країнами, які хочуть зберегти систему, засновану на відкритому суспільстві, та конкурентами, такими як Китай та Росія, які сприяють посиленню авторитарного контролю. як єдиного способу убезпечити кіберпростір», – йдеться в документі.

Нова стратегія також попереджає, що зіткнення «чинить тиск на вільний і відкритий Інтернет, оскільки держави, великі технологічні компанії та інші «учасники» кіберпростору пропагують неузгоджені підходи до стандартів управління Інтернетом».

Британські чиновники дедалі більше стурбовані зростанням підтримуваної китайською державою кіберактивності, і останніми роками висловлювали свої аргументи Пекіну в приватному порядку.

Західні союзники звинуватили китайський уряд у співпраці зі злочинними угрупованнями для здійснення широкомасштабних кібератак, включаючи нещодавню атаку на Microsoft, яка зачепила десятки тисяч організацій.

США та Велика Британія також повідомили про причетність Кремля до атаки на критично важливу західну інфраструктуру, втручання у вибори та порушення правил інтелектуальної власності, включаючи «націлювання» на фармацевтичні компанії та академічні установи, які розробляють вакцини проти COVID-19.

Стів Барклай, який керував розробкою нової кіберстратегії Британії сказав, що вона змінить те, як Лондон просуває «свої національні інтереси у кіберпросторі», а також забезпечить розвиток «кібер-експертизи» для посилення наступальних і оборонних можливостей.

Британський уряд також виділив 2,6 мільярда фунтів стерлінгів на розвиток національної кіберпрограми разом із заходами щодо захисту державних служб від кібератак протягом наступних трьох років.

Стратегія передбачає плани збільшення інвестицій у нові «національні кіберсили», чиї можливості будуть включати порушення роботи серверів конкурентів і злам систем озброєння ворогів. Спеціалізовані підрозділи британської поліції також отримають «значне фінансування» для боротьби зі злочинцями в Інтернеті.

Інтернет стає все менш вільним. У щорічному звіті Freedom House «Свобода в мережі» було встановлено, що в 2021 році права користувачів Інтернету стають все більш обмеженими вже 11-й рік поспіль. Така загроза може здатися недостатньо значною, але вона переплетена з глобальним слабшанням демократичних тенденцій. Проблема свободи в Інтернеті досить суперечлива: відсутність регулювання розширює зловживання потужних технологічних компаній, але занадто агресивний контроль веде до авторитаризму, пише The Washington Post.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі